دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

پنج نفر از دانشجویان دانشگاه ایران به جشنواره ملی راه یافتند

جشنواره ملی قرآن

طبق آیین‌نامه اجرایی و فنی سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن وعترت دانشجویان کل کشور جهت شرکت در هر رشته مسابقه، نهایت شش نفر به وزارت بهداشت تعلق گرفته است.

به گزارش مفدا ایران؛ پیرو اعلام اسامی برگزیدگان جشنواره ملی توسط مرکز قرآن وزارت بهداشت، پنج نفر از دانشجویان برگزیده کشوری به مرحله ملی راه یافتند. این افراد می‌بایست جهت مسابقات ملی که در بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد آمادگی لازم را داشته باشند.

طبق آیین‌نامه اجرایی و فنی سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن وعترت دانشجویان کل کشور در هر رشته نهایت شش نفر به وزارت بهداشت تعلق گرفته است.

برگزیدگان کانال‌های مجازی هنوز اعلام نشده و می‌بایست این کانال‌ها به روز رسانی شود. 

۱- الناز همتی؛ برگزیده قرائت ترتیل

۲- کمیل هادی پور؛ برگزیده بخش حفظ ۲۰جزء قرآن

۳- ملیکا تاج الدین؛ برگزیده بخش کتبی

۴- سید احمد حسینی میر محمدی؛ بخش دعا و مناجات نامه خوانی

۵- مهدیه ایجادی؛ برگزیده بخش دعا و مناجات نامه خوانی

 منابع آزمون

کتاب حفظ موضوعی قران کریم( ۳۰۰ موضوع از آیات اعتقادی، فروع دین و اخلاقی) انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه /

حفظ موضوعی قرآن کریم

قرائت به روش ترتیل

آیات ۳۸ تا ۴۳ سوره مبارکه یوسف

(از عبارت واتبعت مله ءاباءی ... تا عبارت ان کنتم للرءیا تعبرون

دعا و مناجات‌خوانی

دعای عرفه از عبارت اللهم لک الحمد کما خلقتنی فجعلتنی سمیعا بصیرا تا عبارت و الی غیرک فلا تکلنی

حفظ ۲۰ جزء پیوسته

برادران (سه‌شنبه ۹۹/۱۱/۱۴)

تمامی آزمون‌های حفظ از ساعت ۸ تا ۱۲ آزمون نمایندگان وزارت بهداشت

تذکر ۱ :

با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت غیر حضوری برگزار شدن سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور، لازم است همزمان فایل صوتی (با فرمت MP۳ و حجم حداکثر ۱۰ مگابایت) و فایل تصویری (با فرمت MP۴ و حجم حداکثر ۳۰ مگابایت) قرائت نفرات برگزیده هر دستگاه مطابق سهمیه تعیین شده در رشته‌های قرائت (تحقیق و ترتیل) و دعا و مناجات‌خوانی و همخوانی قرآن کریم و تواشیح در قالب فلش به دبیرخانه جشنواره مستقر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شود تا آثار به صورت غیر حضوری داوری شود و نفرات برگزیده مشخص شوند.

ضمناً به منظور اجرای عدالت و یکسان‌سازی در شرایط متسابقین، شرکت کنندگان نباید در ضبط آثار از سیستم صوتی استفاده نمایند. بدیهی است در صورت استفاده از سیستم صوتی در ضبط آثار، اثر ارسال شده در فرآیند داوری شرکت داده نخواهد شد و صاحب اثر حذف خواهد شد و دبیرخانه جشنواره مسئولیتی در قبال آن ندارد.

تذکر ۲ :

با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت غیر حضوری برگزار شدن سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور، آزمون حفظ به صورت مجازی از طریق ارتباط همزمان صوتی و تصویری با شرکت کننده برگزار خواهد شد. بدین منظور لازم است :

۱ - مسئولین محترم دبیرخانه جشنواره در هر دستگاه، ضمن توجیه منتخبین خود نسبت به این مهم، از هر شرکت کننده یک شماره ثابت و یک شماره همراه به دبیرخانه جشنواره ملی اعلام نمایند.

۲ - از شرکت کنندگان محترم درخواست شود برنامه واتساپ و یا هر برنامه دیگری که رسماً از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام می‌شود را در گوشی همراه خود نصب نمایند و نسبت به پیش‌بینی اینترنت پرسرعت اقدام نمایند.

۳ - شرکت کنندگان محترم مطابق جدول زمانبندی اعلام شده آمادگی پاسخگویی به سوالات داوران محترم را داشته باشند. ضمناً شماره تماس خط ثابت و خط همراه داور هادی جهت اطلاع شرکت کنندگان محترم نیز متعاقباً به دستگاه‌ها اعلام خواهد شد.

۴ - داور هادی با هر شرکت کننده نهایتاً دو بار در بازه زمانی تعیین شده تماس برقرار خواهد نمود؛ چنانچه شرکت کننده محترم برای بار دوم پاسخگو نباشد از جشنواره حذف خواهد شد و دبیرخانه جشنواره مسئولیتی در قبال آن ندارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.