دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

آثار ارسالی به دبیرخانه «جشنواره تیتر ۱۲» از مرز ۱۰ هزار اثر گذشت؛

مشارکت ۵۸ درصدی دانشگاه‌های علوم پزشکی در بزرگترین جشنواره نشریات دانشجویی

نشریات

در هفته هفتم ثبت‌نام دوازدهمین دوره از جشنواره نشریات دانشجویی تعداد آثار داوطلب برای حضور در این جشنواره به ۱۰۷۰۴اثر رسید و دانشگاه‌های علوم پزشکی توانستند ۵۸درصد مشارکت در «تیتر۱۲» را به خود اختصاص دهند.

به گزارش مفدا، در هفته‌های گذشته دستورالعمل دوازدهمین دوره جشنواره تیتر  به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و از روز شنبه اول آذرماه دریافت آثار از طریق سامانه جشنواره به آدرس  titrfestival.ir آغاز شد. در هفته هفتم بازگشایی سامانه جشنواره تیتر ۱۰ هزار و ۷۰۴ اثر توسط دبیرخانه جشنواره دریافت شد.

در این بازه زمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز  با ۹۹۸ اثر، دانشگاه علوم پزشکی  اصفهان با ۶۶۴ اثر و دانشگاه شیراز با ۶۳۳ اثر در رتبه اول تا سوم ثبت اثر در هفته هفتم ثبت‌نام دوازدهمین دوره جشنواره تیتر قرار گرفتند.

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه الزهرا(س)، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دانشگاه علوم پزشکی گناباد و دانشگاه تبریز به ترتیب رتبه‌های سوم تا دهم مشارکت در این جشنواره را به خود اختصاص دادند.

تاکنون ۱۰ هزار و ۷۰۴ اثر  در دبیرخانه جشنواره « تیتر ۱۲» ثبت شده که یک هزار و ۴۳۹ نشریه در بخش «نشریات برتر»، ۸ هزار و ۲۸۸ اثر در بخش «آثار برتر»، ۳۴۱ اثر در «بخش ویژه»، ۵۶۰ اثر و نشریه در «بخش فضای مجازی» و ۲۹اثر و نشریه در بخش «سرزمین مادر» توانستند آثار خود را در سامانه جشنواره به ثبت برسانند.

اکنون ۴۰۳۵ شرکت‌کننده و ۱۳۶نفر از کارشناسان برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند. در مجموع وزارت بهداشت با ۶۱۸۹ اثر و درصد مشارکت ۵۸ درصدی و وزارت علوم با ۴۵۱۵ اثر و درصد مشارکت ۴۲ درصدی در این جشنواره مشارکت پیدا کرده‌اند.

هر ساله جشنواره تیتر توسط یکی از دستگاه‌های آموزش عالی کشور برگزار می‌شود. سال گذشته جشنواره تیتر ۱۱ به میزبانی وزارت علوم برگزار شد و امسال وزارت بهداشت میزبان جشنواره «تیتر ۱۲ » خواهد بود که با شعار «عینیت در خبر، انصاف در تحلیل، آزادی در بیان» برگزار می‌شود.

به رسم هرساله و براساس توافق صورت گرفته میان معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، این معاونت مستقر دروزارت بهداشت متولی برگزاری جشنواره «تیتر ۱۲ »خواهد بود.

ردیف

نام دستگاه

تعداد اثر

درصد مشارکت

۱

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۶۱۸۹

۵۸

۲

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۴۵۱۵

۴۲

مجموع

۱۰۷۰۴

این دوره از جشنواره بخش‌های متعد و مختلفی دارد. «آثار برگزیده»  شامل ۲۶ رسته، «نشریات برگزیده» شامل ۱۸ رسته و «فضای مجازی» شامل ۸ رسته، «بخش ویژه»  نیز با دو موضوع در کنار «سرزمین مادری» پنج بخش اصلی جشنواره را تشکیل می‌دهند. امسال همچنین برای نخستین بار بخش «سرزمین مادری» با هدف ارزیابی و آشنایی از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان ایرانی خارج از کشور در حوزه رسانه و ایجاد ارتباطی فرهنگی در نظر گرفته شده است. بدین منظور تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منعقد شده است که زمینه‌ساز گسترده‌تر شدن این ارتباطات فرهنگی است.

شرکت کنندگان (۴۰۳۵ نفر)

ردیف

نام دستگاه

تعداد اثر

درصد مشارکت

۱

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۲۲۵۹

۵۶

۲

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۱۷۷۶

۴۴

مجموع

۴۰۳۵

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.