شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱

برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی ایران به روایت مدیر امورفرهنگی وفوق برنامه دانشگاه

خانم آقازاده

برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری سیمرغ یکی از اقدامات بسیار ارزشمند در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجوئی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که به جرأت می‌توان گفت نقش بسیار مهمی در رشد و ارتقای تولیدات فرهنگی و هنری در حوزه‍‌های مختلف از جمله حوزه سلامت خواهد داشت.

خانم زهرا آقازاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه ایران در گفتگو با خبرنگار مفدا ایران در خصوص برگزاری جشنواره سیمرغ اظهار داشت: برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری سیمرغ یکی از اقدامات بسیار ارزشمند در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجوئی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در طی سالیان اخیر است که حاکی از اهمیت و نگاه ویژه به جایگاه والای هنر در حوزه سلامت می‌باشد. این جشنواره، از ابتدا با هدف شناسایی استعدادهای هنری دانشجویان و ارتقای سطح فرهنگی و هنری این عزیزان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کار خود را آغاز کرد ولی در طی سالیانی که گذشت، تغییرات زیادی را به همراه داشته است که امروزه این رویداد بزرگ فرهنگی با هدف گسترش و ترویج فرهنگ اسلامی- ایرانی و ترویج فرهنگ سلامت با بهره مندی از ابراز هنر در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی تا سطوح ملی و بین المللی گسترش یافته که به جرأت می‌توان گفت نقش بسیار مهمی در رشد و ارتقای تولیدات فرهنگی و هنری در حوزه‍‌های مختلف از جمله حوزه سلامت خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بین المللی سیمرغ، فرصتی است برای ساختن وساخته شدن در حیطه مسئولیت پذیری اجتماعی، در ادامه گفت: در راستای برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با شعار «هر خانه، یک پایگاه سلامت» و به منظور شرکت گسترده دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ایران در این رویداد بزرگ فرهنگی؛ دبیرخانه جشنواره سیمرغ دانشگاه در این حوزه فعالیت خود را با تشکیل تیم سفیران دانشجویی در بخش های مختلف آغاز نمود و تاکنون اقدامات مؤثری را در این زمینه انجام داده است که به اختصار به چندین مورد از این اقدامات اشاره می‌کنم.

- انجام تبلیغات محیطی در سطح ستاد مرکزی دانشگاه، دانشکده‌های تابعه، مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان‌ها، شبکه‌های بهداشت و درمان، خوابگاه‌های دانشجویی.

- انجام تبلیغات و اطلاع رسانی در پایگاه خبری مفدا و دیگر سایت‌های خبری دانشگاه و مراکز تابعه.

- انجام تبلیغات در فضاهای مجازی قابل دسترس دانشجویان.

- دعوت از دانشجویان و دانشگاهیان جهت شرکت در جشنواره از طریق ارسال پیامک.  

- تشکیل تیم سفیران دانشجویی سمیرغ در دانشگاه ایران متشکل از دبیران کانون‌های فرهنگی هنری و فعالان فرهنگی دانشگاه.

- تشکیل تیم سفیران کارکنان و اساتید دانشگاه.

- ایجاد و راه اندازی کانال اطلاع رسانی توسط نمایندگان سفیران کارکنان و اساتید دانشگاه در مراکزتابعه به منظور درج اخبار و اطلاعات جشنواره جهت آگاهی کارکنان و اساتید دانشگاه.

- ایجاد و راه‌اندازی کانال و گروه‌های اطلاع رسانی توسط سفیران سیمرغ در فضای مجازی.

- تشکیل جلسات آنلاین با حضور مدیریت امور فرهنگی دانشگاه و سفیران سیمرغ به منظور تبادل نظرات و پیشنهادات در جهت اقدامات اجرایی مؤثر و کارآمد توسط سفیران در دانشگاه به منظور تشویق و ترغیب دانشجویان و دانشگاهیان به شرکت در جشنواره.  

- برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنلاین در رشته‌های ادبی، هنرهای تجسمی، نمایش و موسیقی با حضور اساتید برجسته کشور در حوزه فرهنگ و هنرجهت دانشجویان شرکت کننده در جشنواره.

- برگزاری مراسم شب شعر توسط کانون دانشجویی شعر و ادب و سفیران سیمرغ دانشگاه با حضور شاعران نامدار کشور جهت ارتقای سطح کیفی آثار دانشجویان شرکت کننده در جشنواره.

مدیرامور فرهنگی و فوق برنامه در پایان اظهار داشت: امیدوارم با حضور حداکثری دانشجویان و دانشگاهیان، مشارکت فعال و مؤثری را در این رویداد بزرگ فرهنگی رقم بزنیم.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.