یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷

برگزاری سمینار آشنایی با نانو در دانشگاه علوم پزشکی همدان

نانو مفدا همدان

دکتر محمود بیگلری مسؤول نهاد ترویج توسعه فناوری نانوشهرستان مراغه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: در دیداری که کارشناسان و مسؤولان ستاد توسعه فناوری نانو با رهبر معظم انقلاب داشتند ایشان داشتن برنامه خوب، ثبات برنامه مدیریت و موضوع گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی فناوری نانو را به عنوان عوامل پیشرفت جهشی کشور در حوزه نانو برشمردند و بر توجه به استعدادهای جوانان و نخبگان کشور تاکید کردند و یکی از ابزارهای قوی را که باعث پیشرفت جهشی شده را وجود دانش‌آموزان و دانشجویان مستعدی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، دانستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان ، سمینار آشنایی با نانو توسط واحد علمی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان در سالن جلسات معاونت پژوهشی  باحضور دانشجویان علاقمند  برگزارشد .

در این سمینار دکتر محمود بیگلری  مسؤول نهاد ترویج توسعه فناوری نانوشهرستان مراغه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: در دیداری که کارشناسان و مسؤولان ستاد توسعه فناوری نانو با رهبر معظم انقلاب داشتند ایشان داشتن برنامه خوب، ثبات برنامه مدیریت و موضوع گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی فناوری نانو را به عنوان عوامل پیشرفت جهشی کشور در حوزه نانو برشمردند و بر توجه به استعدادهای جوانان و نخبگان کشور تاکید کردند و یکی از ابزارهای قوی را که باعث پیشرفت جهشی شده را وجود دانش‌آموزان و دانشجویان مستعدی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، دانستند.

بیگلری افزود: برای ترویج و توسعه این فناوری و حل مشکلاتی که در استانها وجود دارد می‌بایست برگزاری سمینارها و کارگاه‌های عمومی و تخصصی در حوزه دانشجویی به صورت ویژه در دستورکار قرار گیرد.

وی گفت: این ستاد در سال ۷۹، ۸۰ در نهاد ریاست‌جمهوری پایه‌ریزی شد و فعالیت خود را در سال ۸۲ به صورت رسمی آغاز کرد و اولین کارگروهی که در این ستاد فعالیت خود را شروع کرد کارگروه ترویج و فرهنگ‌سازی بود.

دکتر بیگلری  با بیان اینکه ستاد توسعه فناوری نانو یک نهاد حمایتی محسوب می‌شود، گفت: رسالت اصلی این ستاد حمایت از ترویج و توسعه فناوری نانو در کشور در ابعاد مختلف است. کارگروه‌های مختلفی از جمله کارگروه ترویج، توسعه منابع انسانی، سیاست‌گذاری، صنعت و بازار و روابط بین‌الملل بخش‌هایی هستند که در این ستاد با کارشناسان مختلفی که دارد مسؤولیت حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌هایی را که در حوزه‌های مختلف صورت می‌گیرد، برعهده دارد.

در ادامه حمید رضا زارعی مسئول واحد علمی بیسج دانشجویی گفت: «العلم سلطان»علم، اقتدار است. هر کس این اقتدار را داشته باشد، میتواند به همه‌ی مقاصد خود دست پیدا کند.

زارعی افزود بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان به عنوان نهاد ترویجی این سمینار را با هدف آشنایی دانشجویان با کاربرد علوم و فناوری نانو در حوزه علوم پزشکی ، برگزارکرد.

ایشان اظهار امیدواری نمود با فراهم شدن بستر مناسب و برگزاری جلسات بتوانیم در این راستا تاثیر گذار باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.