پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱

همایش ”نظام سلامت در اسلام“ آغاز به کار کرد

همایش نظام سلامت در اسلام

همایش ”نظام سلامت در اسلام“ در راستای چهاردهمین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و با تأکید بر آموزه‌های رضوی(ع)، سی ام و سی و یکم فروردین‌ماه در دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، این همایش در ادامه روند برنامه‌های کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت و با هدف گفتمان سازی و تبیین مبانی علمی و پژوهشی مطالعات و تحقیقات بین رشته‌ای قرآن و سلامت برگزار خواهد شد.

گزاره‌های دینی و گستره نظام سلامت، روش‌شناسی گزاره‌های طبی در اسلام و آسیب‌شناسی روشی و محتوایی مطالعات طب ودین از محورهای همایش «نظام سلامت در قرآن» هستند.

مهدی صالحی، رئیس اداره پژوهش‌های قرآنی وزارت بهداشت پیش از این گفته بود: همایش نظام سلامت در اسلام که با شرکت و سخنرانی تعداد قابل توجهی از اساتید حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود، با هدف تشریح و تبیین مبانی و ملزومات مطالعات و پژوهش‌های بین رشته‌ای  قرآن و سلامت است. در این راستا تعداد قابل توجهی مقاله در موضوعات مرتبط به دبیرخانه همایش ارسال شده است که برگزیدگان در این همایش دو روزه  به ارائه مقاله خواهند پرداخت و سایر مقالات نیز جهت بهره برداری علاقه‌مندان منتشر خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های  این همایش اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت و در ادامه این همایش، سلسله نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با هدف همگرایی میان صاحب‌نظران و پژوهشگران این عرصه، در طول سال جاری به میزبانی تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار خواهیم کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.