چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸

در حاشیه اختتامیه نهایی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت:

حضور دیرین دیرین در میان حضار / شور هیجان دانشجویان پایانی نداشت

اختتامیه نهایی جشنواره هشتم 1

با رسیدن جشنواره به روز پنجم و برگزاری آخرین اختتامیه، جشنواره هشتم به خط پایان رسید.

به گزارش مفدا، آئین اختتامیه نهایی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت که در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد. این مراسم با حواشی شیرین و پرنشاط و خاطره انگیزی همراه بود که بخشی از آن به شرح ذیل است.

استقبال تا ازدحام

پیش از شروع مراسم و به دلیل تغییر دکور صحنه برای آخرین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت درب‌های سالن کمی با تاخیر باز شد. دانشجویان که به دلیل استقبال از آخرین اختتامیه پشت درب‌های بسته صف کشیده بودند پس از باز شدن درب‌ها  با تاخیر به داخل سالن آمدند و به دلیل حضور تعداد زیادی از دانشجویان در سالن اصلی ازدحام و همهمه‌ای ایجاد شد.

صدای علیمردانی  در سالن با دیرین دیرین

در ابتدای برنامه و زمانی‌که امیر حسین مدرس در حال اجرا بود ناگهان  صدای هنرپیشه ‍‍ دیرین دیرین در سالن پیچید و همه تماشاچیان  شوکه شدند. وقتی تماشاچیان فکر می‌کردند که این تنها صدای یک فایل ضبط شده است محمد علیمردانی با صداهای مختلف پاسخ مجری را داد که مشخص شد علیمردانی در پشت صحنه حضور دارد و با تشویق حضار مواجه شد.

اجرای موسیقی پاپ توسط دانشجویان شرکت کننده

در ادامه  برنامه و پس از پخش کلیپی از پشت صحنه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، از یکی از دانشجویان به نام مرادی باستانی و گروهش دعوت شد تا به اجرای زنده موسیقی پاپ بپردازند که با استقبال چشمگیر دانشجویان مواجه شد.

بغض دکتر محمدرضا فراهانی

وقتی دکتر فراهانی برای صحبت بر روی صحنه آمد و در مورد فعالیت‌های معاونت فرهنگی صحبت کرد با اشاره به مصرف مواد مخدر در میان دانشجویان گفت: وقتی مسئوولیت قبول کردم مصرف مواد مخدر در میان دانشجویان زیاد بود و در همان ابتدا با پرونده‌ای مواجه شدم که قرار بود دانشجویی را به خاطر اینکه نتوانسته بود از مصرف مواد مخدر پاک شود اخراج کنند و با پدر آن دانشجو مواجه شدم که یک کارگر بود... فراهانی وقتی به این قسمت از صحبت‌هایش رسید بغض کرد، اشک ریخت و خطاب به دانشجویان گفت: این موضوع واقعا قلب مرا بسیار فشرد.

در ادامه دکتر فراهانی با ارئه آمار از دست‌آوردهای فرهنگی و دانشجوی مورد تشویق دانشجویان قرار گرفت. فراهانی گفت: در سال گذشته هیچ خودکشی موفقی نداشتیم، هیچ دانشجوی ستاره‌داری نداشتیم و با ارائه این آمار دانشجویان شور و هیجان زیادی را با تشویق در سالن ایجاد کردند.

محمدرضا علیمردانی در میان جمعیت

در ادامه مراسم محمد علیمردانی از میان جمعیت امیر حسین مدرس را صدا زد و تمامی تماشاچیان در سالن به دنبال علیمردانی می‌گشتند که وی از میان جمعیت بلند شد و با تشویق تماشاچیان به روی صحنه رفت و با صدای معروف دیرین دیرین اجرا را ادامه داد.

علمیردانی سپس در کنار امیر للـه گانی و فرهاد علیزاده جوایز بخش پویانمایی را اهدا کردند. این صدا پیشه و گوینده توانمند اسامی دانشجویان برگزیده را صدا می‌زد تا بر روی صحنه حاضر شوند.

شور و هیجان در استندآپ کمدی

وقتی نوبت به اهدای جوایز بخش استندآپ کمدی رسید دانشجویان به صورت زایدالوصفی به تشویق  پرداختند. امیر حسین رستمی نیز بر روی صحنه حاضر شد تا جوایز را اهدا کند. دانشجویان تشویق‌های مکرر خود را ادامه دادند. امیرحسین مدرس نیز از این همه شور و هیجان حضار برای بخش استندآپ کمدی متعجب شد. وقتی امیر حسین مدرس نام نفر نخست رشته استندآپ کمدی را صدا زد حضار با هیجان شعار دادند فقط شهید بهشتی تیم علوم پزشکی!

حضور دکتر جاسبی در صحنه

پس از برگزاری بخش دیگری  از برنامه موسیقی توسط دانشجویان نوبت به اهدای جوایز بخش تئاتر خیابانی رسید که امیر حسین مدرس از دکتر عبدالله جاسبی با نام یار همیشگی آیت الله هاشمی رفسنجانی دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید و دانشجویان به احترام وی به پا خواستند و به تشویق پرداختند.

فریاد و تشویق و هیایو در ادامه

در بخش اهدای جوایز تئاتر صحنه سالن به طرز شگفت‌انگیزی مملو از هیجان تشویق دانشجویان شد. دانشجویان با فریاد و تشویق‌های مکرر برگزیدگان هر بخش را تشویق می‌کردند. هر دانشجویی که برای دریافت جایزه به روی صحنه می‌رفت حضار برمی‌خواستند و با تمام هیجان تشویق‌های مکرر خود را ادامه می‌دادند.

قطع برق و حمایت تماشاچیان

در هنگام اجرای یکی از خوانندگان دانشجو که از شرکت‌کنندگان بخش خوانندگی پاپ بود برق سالن قطع شد و تماشاچیان برای اینکه روحیه این دانشجو حفظ شود مدام به تشویق و حمایت از او پرداختند. موضوع قابل توجه این است که در هنگام اجرای این دانشجو برق دوبار قطع شد و باز هم حضار با حمایت خود روحیه این خواننده را حفظ کردند.

حضور دکتر نمکی

دکتر نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور که در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت حاضر شده بود به  روی صحنه آمد و ضمن خیر مقدم به حضار از دکتر فراهانی به خاطر برگزاری این جشنواره سپاسگذاری کرد.

دکتر نمکی که خود از شاعران و فعالان عرصه هنر بوده است گفت: من یاد دوران دانشجویی خودم افتادم که کار تئاتر می‌کردم و برای اولین بار در کشور نمایش «در مهر بخوان » ایرج رادی را خواستم  به صحنه بیاورم که ساواک اجازه نداد و در دوارن  دانشجویی اولین کتابم یعنی خواب نیلوفر را چاپ کردم

بخش دوم برنامه چند دقیقه به احترام نمایش شویق مکرر

اجرای نمایشی با عنوان  "هدیه مرموز"  و با بازی یاسر خاسب توسط گروه بین‌المللی "بدن دیوانه" به دلیل ایجاد صحنه‌های زیبایی که ترکیبی از نور و حرکات بی‌نظیر ‍پانتومیم و بدون صدا بود چندباری تماشاچیان را در میان نمایش به تشویق واداشت. در انتهای نمایش تماشاچیان چند دقیقه به صورت مکرر به تشویق پرداختند و از بازیگر این نمایش تقدیر کردند. در ادامه و در بخش اهدای جوایز موسیقی امیر حسین مدرس با یادآوری روز حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی این روز را تبریک گفت و دانشجویان نیز در جواب با تشویق ابراز احساسات کردند.

تئاتر صحنه پایان راه

با پخش کلیپی از حاشیه‌های هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت دانشجویان به وجد آمدند. در این کلیپ به صورت مختصر صحنه‌هایی از فعالیت دانشجویان و تیم اجرایی به نمایش درآمد. بعد از پخش کلیپ نوبت به اهدای جوایز تئاتر صحنه رسید و داوران این بخش از جمله خانم سیما تیرانداز، افسر اسدی و بهرام شاه محمدلو به روی صحنه آمدند. همچنین محمد رحمانیان قبل از اهدای جوایز بیانیه‌ای را از سوی داوران هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت خواند. رحمانیان در بخشی از این بیانیه گفت همینطور که بدون دانش نمی‌توان پزشک شد بدون دانش هم نمی‌توان روی صحنه نمایش رفت که اگر بدون دانش به روی صحنه بروید موجب مرگ تئاتر می شود.

‍یکی از پ‍ر رونق‌ترین بخش‌های جشنواره اهدای جوایز بخش تئاتر صحنه بود که دانشجویان شور و هیجان بسیار زیادی را برای اعلام نتایج نشان می‌دادند. دانشجویان در گروه‌های مختلف دانشگاهی در سالن جمع شده و به تشویق هم دانشکده‌ای‌های خود با شعار و هورا می پرداختند.

در ادامه دیپلم افتخار تندیس و جوایز نقدی به گروه نمایش "من نه من" از بندرعباس تعلق گرفت و این گروه برای دریافت جایزه به روی صحنه آمدند.

در پایان دانشجویان برگزیده به روی صحنه دعوت شدند تا عکس یادگاری دست جمعی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت را بگیرند. همچنین دانشجویان با داوران این جشنواره عکس یادگاری گرفتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.