سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰

گفتگو با سومین مرد خنده ایران، سیدخندان؛

هر مقامی بیاورم مهم نیست مهم این است که لبخند را روی لب مخاطب بیاورم

هاشمی

آخرین اجرایم که بهترین اجرا شد را تقدیم به همه هنرمندان کردم. هر مقامی بیاورم مهم نیست مهم این است که لبخند را روی لب مخاطب بیاورم.

سیدمحسن هاشمی معروف به سید خندان  دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات دانشگاه آزاد است که در هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در رشته استندآپ کمدی شرکت کرده و به مرحله نهایی راه یافته است. وی در گفتگو با مفدا درباره سوابق هنری خود و نقاط قوت و ضعف جشنواره فرهنگی صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید.

شنیده‌ایم شما مرد سوم خنده کشور هستید؛ درست است؟ کمی از رزومه و سوابق کاریتان بگویید

نفر سوم مسابقات کشوری استند آپ کمدی هستم و سومین مرد خنده کشور. در یکی از مسابقات استند آپ کمدی پدیده متن نویسی و اجرا شدم با فاصله خیلی زیادی بین نفرات اول و دوم توانستم اول شوم؛ چون نویسندگی و اجرا را به صورت حرفه ای کار می کردم. در جشنواره سوره، جشنواره دانشجویان و چند جشنواره دیگر شرکت کرده ام و خدا را شکر توانستم در همه آنها مقام اول را کسب کنم.

من ​در صدا و سیما فعالیت می‌کنم هم با شبکه سه و هم با شبکه اصفهان همکاری دارم و مسئول اداره کل ثبت احوال استان اصفهان نیز هستم؛ به صورت همزمان هر سه شاخه را پیش می‌برم؛ هم کارم هم تحصیلم و هم حرفه هنری‌ام.

نظرتان درباره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت چیست؟

در این جشنواره برای اولین بار است که شرکت می کنم و خدا را شکر از لحاظ کاری و مدیریتی جشنواره بسیار قوی است جا دارد از مدیران اجرایی این جشنواره جناب آقای دکتر فراهانی و آقای للگانی و همچنین آقای پورفاضلی برای اجرای خوب جشنواره تشکر کنم. برگزار کنندگان این جشنواره با توجه به اینکه از قشر جوان هستند، فوق العاده قوی و عالی عمل کرده‌اند. انشاالله بتوانم بار دیگر در این جشنواره شرکت کنم.

این جشنواره چه نقاط قوت و چه نقاط ضعفی داشت؟ آیا برای دوره های بعدی پیشنهادی دارید؟

بیشتر نقاط قوتش را دیدم؛ چون جشنواره خوب و منسجمی بود. بحث وحدتی که در سالن‌ها وجود دارد و اینکه دانشجویان  می توانستند در همه بخش ها حضور پیدا کنند و همه چیز نزدیک و در دسترس بود از نقاط قوت جشنواره است. خدمات فوق العاده عالی است؛. چند جشنواره دیگری که شرکت کرده بودم هیچکدام در این سطح نبود.  مطمئنا اتاق فکر و تیم اجرایی قوی پشت این کار بوده است؛ خدا قوت به همه عوامل می‌گویم.

فکر میکنید پرداختن به امور فرهنگی و فوق برنامه برای دانشجویان چه تاثیری بر روحیه و درس آنها می گذارد؟

فعالیت فرهنگی علاوه بر فعالیت علمی و درسی، مطمئنا انرژی مضاعفی می‌دهد و ایجاد روحیه میکند؛ دانشجویانی که در

زمینه هنری با هم همکاری میکنند مطمئنا در زمینه درس هم به فکر هم هستند و به هم کمک خواهند کرد و به یکدیگر انرژی میدهند.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.

بار دیگر از مسوولین برگزار کننده این جشنواره و هنرمندانی که با روحیه خوب آثار دانشجویان را نقد و بررسی کردند، سپاسگزاری می‌کنم. این نقد و بررسی‌ها کمک می‌کند که آثار دانشجویان قوی‌تر شود. من آخرین اجرای خودم را که بهترین اجرا شد به همه هنرمندان تقدیم کردم. هر مقامی بیاورم مهم نیست، برایم این مهم است که لبخندی بر لبان مخاطب بیاورم و این لبخند را تقدیم می‌کنم به افرادی چون مهران مدیری و رضا عطاران که با ساخت فیلمهای ظنز باعث شدند ما الگو بگیریم و بدانیم طنز چیست و چطور می توان آن را در قالب هنر ارائه کرد؟

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.