سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷

داور بخش گویندگی  اجرا در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت: 

وقتی در هنر عاشق باشید راه را پیدا می کنید

مصاحبه جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت جواد یحیوی

جواد یحیوی داور بخش گویندگی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به تلاش دانشجویان برای رسیدن به موفقیت و راه رسیدن به هدف گفت عاشق هنر که باشی می توانی راه را پیدا کنی.

جواد یحیوی مجری و گوینده با سابقه سازمان صدا و سیما به عنوان یکی از داوران بخش گویندگی و اجرا در کنار الهام صفوی زاده و امیر حسین مدرس در هشتمین جشنواره وزارت بهداشت حضور پیدا کرده است.
جواد یحیوی که برای داوری در پردیس تئاتر تهران حاضر شده بود، در گفتگو با مفدا گفت: با توجه به اینکه این جشنواره تلاش دارد استعدادیابی کند، باید عرض کنم که هنرمند حرفه ای ترکیبی است که دست یابی به آن کمی پیچیده است. اما اگر فرض را بر این موضوع بگذاریم که دانشجو یعنی ذهن فعال، پویا و خلاق که تلاش دارد عرصه‌های جدیدی را پیدا کند و در زندگی و اجتماع به کار بگیرد یعنی این دانشجو یک هنرمند است. اما فراموش نکنیم که فرصت‌هایی مثل این جشنواره طبع آزمایی خوبی است برای اینکه بدانیم کدام ذهن خلاق‌تر است. 
وی افزود: با توجه به اینکه من یکی از داوران بخش گویندگی و اجرا هستم باید بگویم که این رشته به دلیل آنکه مانند دیگر رشته‌های هنری مثل نقاشی یا موسیقی در بطن زندگی و از کودکی در دسترس آموزش نبوده است شرایط ویژه‌ای دارد لذا دانشجویان در این رشته با انرژی و تلاش بیشتری وارد می‌شوند و هدفشان کسب دانستنی‌های جدید و تجربه و پیشرفت در آن است که این موضوع خودش نشان دهنده ذوق خلاق دانشجویان است. 
این داور بخش گویندگی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت ادامه داد:این جشنواره از این جهت اتفاق خوبی است که دانشجویان در این فضا می‌توانند استعداد خود را نشان دهند اما اینکه در حال حاضر با برگزاری جشنواره‌ها  بتوانیم به هدف مورد نظر برسیم تنها با برگزاری جشنواره ممکن نیست. به این دلیل فقط کشف استعداد به تنهایی کافی نیست، بلکه نیاز است بعد از جشنواره دوره‌های آموزشی لحاظ شود که دانشجویان  منتخب بتوانند به صورت حرفه‌ای کار خود را دنبال کنند که در نهایت نتیجه آن می‌شود مجری کارشناس یا در هر رشته‌ای به عنوان هنرمند حرفه‌ای فعال باشند. 
در ادامه خانم الهام صفوی‌زاده مجری توانمند برنامه جمعه ایرانی نیز که به عنوان داور بخش گویندی در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت حضور پیدا کرده بود به خبرنگار مفدا گفت: برای برگزاری این جشنواره و این موضوع که در حوزه اجرا نیز استعدادیابی صورت می‌گیرد به مسئوولان تبریک می‌گویم. در حوزه گویندگی و اجرا افرادی را داریم که توانسته‌اند در کنار تحصیل تخصصی در رشته‌های علوم پزشکی در حوزه اجرا هم توانمند باشند. خیلی از مجریانی که در حال حاضر در شبکه خبر کار گویندگی را انجام می دهند پزشک هستند و حقیقتا گویندگان توانمندی نیز هستند.


وی افزود: البته پیشرفت در این رشته هنری بستگی به خود دانشجویان دارد که چه مقدار دوست داشته باشند هر دو فضای تحصیل و فعالیت هنری را به صورت جدی ادامه دهند و بخواهند در هر دو موفق باشند که این امکان با تلاش میسر می‌شود.
جواد یحیوی در پایان خاطرنشان کرد: عاشق هر کاری هستید برای آن هر کاری می‌کنید، این موضوع را بدانید که  این کار شب و روز ندارد و وقتی دوستش داریم برایش تلاش می‌کنیم. معمولا وقتی عشق اتفاق می‌افتد مخصوصا در هنر راه برای شما پیدا می‌شود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.