شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰

به گزارش خبرگزاری مفدا - جهرم

برنامه فرهنگی "زمین پاک، هوای پاک" در دانشگاه علوم پزشکی جهرم اجرا شد

دانشگاه علوم پزشکی جهرم

هوای پاک با نام ( یک قدم من...یک قدم تو  ) دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار کرد

کانون دانشجویی فرهنگ و سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم جهت ارتقاء فرهنگ زمین پاک و هوای پاک در دانشگاه و کنترل و دفع صحیح بهداشتی زباله، برنامه‌ای با عنوان « زمین پاک » در تپه شهدای این شهرستان برگزار کرد .

به گزارش مفدا جهرم، این حرکت فرهنگی به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، اداره تعالی فرهنگی و با همکاری "کانون دانشجویی فرهنگ و سلامت دانشگاه، در تپه شهدای این شهرستان برگزار شد.

این معاونت با توجه به خطرات ناشی از وجود زباله و اینکه عدم کنترل زباله‌های شهری و روستایی به‌علت مواد آلوده کننده و فساد پذیر، پناهگاهی مناسب برای انواع حشرات و جوندگان موذی می‌باشد، این فرهنگ سازی را الزامی دانست.

توده‌های زباله همواره از عوامل اصلی و مولد بسیاری از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوانات و سایر بیماری‌های واگیر دار وغیر واگیردار بوده است. پراکندگی مواد زاید خانگی، صنعتی و تجاری و انتشار زباله‌های بیمارستانی از یک سو و تداوم گرما و طولانی شدن زمان برداشت زباله از معابر و اماکن عمومی از سوی دیگر، از جمله عوامل مساعد کننده برای تکثیر و رشد سریع بسیاری از باکتری‌ها و انگل‌ها و موجودات و جوندگان موذی می‌باشد.

بنابراین با کنترل و دفع صحیح بهداشتی زباله، مگس‌ها و موش‌ها را می‌توان تحت کنترل درآورد.

در این برنامه ابتدا دانشجویان با حفظ نکات ایمنی با حمل کیسه‌های زباله، به پاکسازی محیط پرداختند. این حرکت علاوه بر اینکه باعث زیبایی تپه شهدای شهرستان جهرم شد، باعث شادابی شرکت کنندگان نیز شد و پیام دعوتی را برای سایر مردم به همراه داشت.

پایان این حرکت فرهنگی دانشجویان، با صرف صبحانه‌ در جوار قبور مطهر شهدای گمنام شهرستان جهرم همراه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.