دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱

برگزاری مسابقه دارت به مناسبت هفته سلامت روان در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

مسابقه دارت

به مناسبت هفته سلامت و مقارن با ولادت حضرت علی(ع)، اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مسابقه دارتی برای دانشجویان این دانشگاه برگزار کرد.

به گزارش مفدا گیلان، این مسابقه ورزشی به همت اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و هم‌زمان با هفته سلامت و مقارن با ولادت حضرت علی (ع) در این دانشگاه برگزار شد.

این مسابقه یکشنبه ٢٠ فروردین ماه، با حضور ٥٠ نفر از دانشجویان خوابگاه بوستان این دانشگاه و با هدف ایجاد شور و نشاط در میان دانشجویان خوابگاهی برگزار شد.
گفتنی است، این برنامه با استقبال دانشجویان خوابگاهی همراه بود.

ورزش دارت ورزش ساده‌ای است ولی این کافی نیست که فقط وسط تخته دارت را هدف قرار دهیم و پرتاب کنیم، بلکه تخته دارت ۶۲ قسمت برای امتیاز دارد که هر کدام به نوبه خود از حساسیت بالایی برخوردار است. این ورزش را پیر تا جوان، چه پسر په دختر وحتی معلولین و جانبازان ویا ناشنوایان می‌توانند به عنوان یک حرفه، یک ورزش ویا حتی یک تفریح سالم با خیالی آسوده و برای رفع استرس انجام دهند.

تاریخچه ورزش دارت

در جنگ باری انگلیس (۱۴۵۵ تا ۱۴۸۵) تفریح سربازان این بود که با تیر و کمان هدفی را نشانه رفته و توانایی خود را محک می‌زدند. قبل از جنگ بارا، جنگ معروف صدساله انگلیس که به خاطر آن ملت انگلیس بسیار خوی جنگجویی داشتند و تیراندازی با تیروکمان یکی از معروف‌ترین تفریحات آنها در مواقع بیکاری بود. بالاخره زمان Morning date فرا رسید و آرامش در انگلیس بتدریج حاکم شد. تیرها را کوتاه کرده وبدون استفاده از کمان و فقط با استفاده از دست، هدف گیری کرده و پرتاب می‌کردند. این طور که گفته می شود اول فقط مشک های آب را هدف قرار داده بودند ولی بعدها تکه‌ای پوست را به درخت چسباندند وروی آن زدند ودر سال ۱۸۶۹ شخصی بنام بریان کامرین آن هدف را امتیاز بندی کرد و چیزی شبیه به دارت امروزی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.