سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶

رییس سازمان امور دانشجویان:

میزان تسهیلات دانشجویی افزایش می‌یابد

وام دانشجویی

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از رشد ۱۵ درصدی بودجه سنواتی این سازمان در سال جدید خبر داد و گفت: برای سال جدید تسهیلات ارائه شده به دانشجویان در حوزه وام‌ها و تعرفه‌های آن افزایش می‌یابد به طوریکه سطح بیشتری از پوشش وام‌ها را خواهیم داشت.

به گزارش مفدا به نقل از  ایرنا، مجتبی صدیقی با اعلام این خبر افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های سازمان امور دانشجویان در سال ۹۶ این است که همان رشدی را که در ارائه خدمات رفاهی دانشجویان در سال ۹۵ اتفاق افتاد، ادامه دهد.
وی ادامه داد: خوشبختانه طی سه سال اخیر بر اساس برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام شد، میزان وام‌های تخصیصی به دانشجویان و همچنین تعرفه‌های آن افزایش یافت و تلاش می‌کنیم میزان آن برای سال ۹۶ نیز مجدداً افزایش یابد.
رییس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: در حوزه خوابگاهی نیز برای سال جدید تحول عظیمی از جهت ساخت خوابگاه‌ها که عمدتاً توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد، به وجود می‌آید و تسهیلاتی را نیز توسط سازمان امور دانشجویان در حوزه بودجه و اعتبارات به بخش خصوصی پیش‌بینی می‌شود و ظرفیت‌های جدیدی در حوزه خوابگاهی اضافه خواهد شد.
براساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی افزود: امیدواریم بتوانیم در سال ۹۶ با مشارکت بخش خصوصی در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی، کمبودها را جبران کنیم.
صدیقی در زمینه روند ساخت خوابگاه‌ها با اشاره به روند مستمر سازمان اموردانشجویان در ایجاد خوابگاه‌های جدید گفت: در برنامه ششم توسعه منعی برای ساخت خوابگاه از محل اعتبارات دولتی نداریم و این امکان وجود دارد که از آن بخش هم استفاده کنیم.
وی افزود: بیشتر تلاش بر این است که مشارکت غیردولتی را در خوابگاه‌ها داشته باشیم، بنابراین در سال ۹۶ با اعتباراتی که پیش بینی شده و همچنین مشارکت بخش خصوصی امیدواریم بتوانیم کمبودها را جبران کنیم.
صدیقی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، ۷۵ هزار ظرفیت مجردی خوابگاه‌ها باید اضافه شود، گفت: این تعداد را در خوابگاه‌ها کم داریم که باید ساخته شود.
رییس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: در سال ۹۶ دانشگاه‌هایی که بر اساس رتبه‌ بندی‌های انجام شده از نظر غذا، رستوران‌ها و همچنین آشپزخانه در شرایط مطلوبی قرار ندارند ساماندهی خواهند شد و وضعیت بهبود می‌یابد و رتبه‌های پایین ارتقا خواهند یافت.
وی از افزایش ۱۵ درصدی بودجه سنواتی سازمان امور دانشجویان در سال ۹۶ خبر داد و گفت: برای سال جدید رشد سنواتی در سازمان دانشجویان اتفاق افتاد که این رشد همان قانون بودجه است، گر چه رقم آن ۱۵ درصد است اما سعی می‌کنیم نیازها و بودجه‌های خود را از راه‌های دیگری نظیر بازگرداندن وام‌های معوقه به صندوق رفاه دانشجویان تامین کنیم.
صدیقی خاطرنشان کرد: اکنون با سازوکارهای به کار گرفته شده حدود ۵۰ درصد از معوقات صندوق رفاه دانشجویان از دانشگاه‌ها دریافت شده و ۵۰ درصد باقی‌مانده نیز در سال جدید بازپس گرفته می‌شود، بنابراین با این شرایط تسهیلات ارائه‌ شده توسط صندوق رفاه دانشجویان در حوزه افزایش وام‌ها و تعرفه‌های آن فراهم می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.