چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۶

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت:

یک پزشک هنرمند، نگاهی متفاوت به بیمار و جامعه دارد

نشست تحویل تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری به کانون های فیلم و عکس دانشگاه های علوم پزشکی

امیر للگانی در جمع دبیران کانون‌های فیلم و عکس دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: معتقدم یک پزشک هنرمند، نگاهی متفاوت به بیمار و جامعه دارد و از زاویه ای دیگر به جامعه نگاه خواهد کرد، از این رو همواره در پی فراهم کردن بسترهایی مناسب برای نیل به این هدف هستیم.

به گزارش مفدا، امیر للگانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت امروز ۲۵ اسفند ماه در جمع ۲۱ نفر از دبیران کانون‌های فیلم و عکس دانشگاه‌های علوم پزشکی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی با تسلیت ضایعه درگذشت افشین یدالهی ترانه سرای شاخص کشورمان و دبیر تخصصی بخش ادبی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، گفت: موضوعات فرهنگی و هنری در دانشگاه‌ها و دیگر زمینه‌های مرتبط با آن بهانه‌ای برای گردآوری جمع‌های دانشجویی به منظور فراهم کردن بسترهای مناسب مشارکت اجتماعی است. معقتدم در شرایط فعلی، خروجی دانشگاه نباید صرفا به زمینه‌های علمی محدود شود، سلیقه‌ها و بسترهای مناسب می‌توانند بهانه‌ای برای گردآمدن، تعامل، و همفکری دانشجویان باشد تا در نهایت منجر به تحویل دانشجویان چند بعدی به جامعه شود.

وی افزود: معتقدم یک پزشک هنرمند، نگاهی متفاوت به بیمار و جامعه دارد و از زاویه ای دیگر به جامعه نگاه خواهد کرد، از این رو همواره در پی فراهم کردن بسترهایی مناسب برای نیل به این هدف هستیم.

للگانی همچنین با اشاره به اهمیت تربیت دانشجویانی که از همه ابعاد توانمند هستند،  اظهار کرد: به پدیده های مختلف جامعه از مناظر گوناگون می‌توان نگریست و معتقدم حوزه  اجتماعی در دانشگاه‌ها بیش از هر زمان دیگری، نیازمند مشارکت دانشجویان است تا دانشجویانی، چند بعدی وارد جامعه شوند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان این که خودمحوری یکی از معضلات جامعه امروزی است، انجام کارهای فرهنگی را یکی از اقداماتی دانست که می تواند فرهنگ کار و تلاش جمعی را به دانشجویان آموزش دهد.

وی افزود: تجربه کار تیمی و تعامل با ستاد دانشگاها و وزارتخانه و پیگیری مطالبات، در آینده به دانشجویان عضو کانون‌ها کمک خواهد کرد؛ بسیاری از هنرمندان ما مسیر زندگیشان از دوران دانشجویی شکل گرفته است.

للگانی در ادامه با ذکر این مطلب که باید بستر را برای فعالیت هر چه بیشتر  دانشجویان فراهم کنیم، افزود: معتقدیم هر اندازه بستر و شرایط را برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی واجتماعی فراهم کنیم این منفعت در نهایت نصیب متولیان آموزش عالی، جامعه و کشور می‌شود؛ هر چه تلاش کنیم مشارکت دانشجویان را در این حوزه ها افزایش دهیم، به پیشبرد اهداف کلان کشور کمک خواهد شد.

گفتنی است این نشست به منظور تحویل تجهیزات پیشرفته عکاسی و فیلمبرداری به کانون‌های فیلم وعکس دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد و در این برنامه لوازم فیلمبرداری و عکاسی شامل دوربین، سه پایه، لنز، رکوردر زوم و میکروفن به کانون‌ها تحویل داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.