چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹

دبیر شورای سلول‌های بنیادی بوشهر:

علم "سلول‌های بنیادی" با استفاده از ظرفیت دریا، در بوشهر بومی می‌شود

ظهیری بوشهر

دبیر شورای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه دریا ظرفیت خوبی برای علم سلول‌های بنیادی است، این علم در استان بوشهر بومی‌سازی خواهد شد.

به گزارش مفدا بوشهر، ماریا ظهیری، با اشاره به سیر تحول در علم پزشکی، اظهار داشت: پزشکی آینده، پزشکی جامعی است و صرفاً تجویز دارو نیست.

وی با بیان اینکه علم نوین سلول‌های بنیادی فراتر از معاینه و تجویز دارو است، افزود: این علم شامل پزشکی فردگرا، ترمیم سلول و درمان می‌شود.

دبیر شورای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان بوشهر تصریح کرد: برخی بیماری‌های صعب‌العلاج و لاعلاج و بافت‌ها قابل ترمیم نیستند، اما با توجه به اینکه سلول‌های بنیادی قابلیت این را دارند که به بافت‌های دیگر تبدیل شوند، می‌توانند درمان خوبی در این زمینه باشند.

ظهیری با اشاره به اینکه روند درمان در بخش سلول‌های بنیادی گروهی انجام می‌شود، گفت: این گروه شامل زیست شناسان، پزشکان و مهندسین میان‌رشته‌ای است.

وی بابیان اینکه این علم در کشور ما بسیار حایز اهمیت است، بیان کرد: در همین راستا برای مستقل بودن کشور نقشه جامع طراحی‌شده است.

این مقام مسئول بابیان اینکه بستر دریا یکی از ظرفیت‌های خوب برای این رشته است، گفت: برای مهندسی بافت، بستر دریا می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

دبیر شورای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان بوشهر به برگزاری مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی در بوشهر اشاره کرد و افزود: این برنامه برای بازآموزی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برگزار و با استقبال خوبی روبرو شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.