سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴

رشد ۱۶۰ درصدی شرکت دانشگاهیان علوم پزشکی ایلام در هشتمین جشنواره فرهنگی

دکتر صادقی فر

دانشگاه علوم پزشکی ایلام در هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی، رشد ۱۶۰ درصدی داشته و تعداد آثار ثبت شده در این جشنواره به ۵۶۷ اثر، افزایش یافته است.

به گزارش مفدا ایلام، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در دو سال گذشته با بهره گرفتن از کلیه ظرفیت‌های موجود توانسته گام های مثبتی در جهت تحول در اهداف و اجرای برنامه های فرهنگی در سطح کشور بردارد.

دکتر جمیل صادقی‌فر، اضافه کرد: اهمیت یافتن حوزه فرهنگی در دهه‌های اخیر، موجب تحول اساسی در روش‌ها و سیاست‌های مدیریتی و برنامه‌ریزی شده است و برگزاری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، از جمله این سیاست‌های کلان است.

وی ادامه داد: در جشنواره فرهنگی سال۹۴، در دانشگاه علوم پزشکی ایلام تعداد ۷۹ نفر شرکت کننده با ۲۲۰ اثر ثبت شده بوده است و در سال ۹۵ این آمار به ۱۵۸ نفر و ثبت ۵۶۷ اثر افزایش یافته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: این آمارها نشان از رشد مطلوب و ۱۶۰ درصدی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از نظر تنوع آثار و آمار مشارکت دانشجویان و کارکنان و اساتید این دانشگاه، نسبت به سال گذشته دارد.

صادقی فر افزود: برای برگزاری جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در این دانشگاه، به همت کارشناسان فرهنگی معاونت و کارشناس مسئول دبیرخانه این جشنواره، برنامه‌های متعددی اجرا شده است و در موعد مقرر تمام مراحل آن شامل ثبت آثار و ارسال آنها به وزارت بهداشت انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: امسال برای اولین بار دانشجویان در رشته‌های تئاترصحنه‌ای و خیابانی، آواز سنتی و گویندگی نیز در این جشنواره شرکت کردند و جالب اینکه این رشته‌ها با استقبال دانشجویان روبه‌رو شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: برای حضور کیفی دانشجویان در این رشته‌ها، از اساتید مجرب استانی برای آموزش دانشجویان استفاده شد.

صادقی فر گفت: هشتمین جشنواره فرهنگی با زحمات همکاران فرهنگی و پیگیری‌های دلسوزانه آنان و مساعدت‌های مالی و معنوی رییس دانشگاه، به صورت مطلوب برگزار شد که زحمات آنان قابل تقدیر است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.