پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴

برگزاری ششمین ژورنال کلاب دانشجویی کانون اخلاق حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی همدان

2

ششمین ژورنال کلاب دانشجویی کانون اخلاق حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی همدان با موضوع اخلاق و عدالت در تعیین نام نویسندگان مقالات علمی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدادر همدان ، ششمین ژورنال کلاب دانشجویی کانون اخلاق حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی همدان با موضوع اخلاق و عدالت در تعیین نام نویسندگان مقالات علمی هیفدهم اسنفد ماه  در  دانشکده پزشکی و با ارائه امین پورپژمان دانشجوی پزشکی و از اعضاء فعال کانون، برگزار شد.

در این جلسه پس از ارائه مطالب ژورنال کلاب در باب معرفی تاریخچه کدهای اخلاقی در بحث حقوق نویسندگی مقالات علمی، انواع بی اخلاقی ها و تخلفات در این زمینه و همچنین بررسی وضعیت قوانین و کدهای اخلاقی مربوط به حقوق نویسندگی(Authorship) پرسش و پاسخ و بحثی در رابطه با وضعیت حقوق نویسندگی در دانشگاه علوم پزشکی همدان مطرح شد.

درادامه دغدغه دانشجویان در مورد احتمال نادیده گرفته شدن حقوق خود در مقالات و پژوهعش های علمی توسط برخی اساتید مطرح شد و بروز تخلفاتی مانند حذف ناعادلانه دانشجویان از مقالات به عنوان یکی از نگرانی های دانشجویانی که علاقه مند به پژوهش هستند و در ابتدای راه پژوهش هستند، ذکر شد.

سپس دکتر کرمی در پاسخ به این دغدغه ضمن اطمینان بخشی به حمایت کامل از حقوق دانشجویان و اندک دانستن مصادیق بی اخلاقی در دانشگاه علوم پزشکی همدان به عزم جدی دانشگاه و وزارت بهداشت برای کنترل و برخورد با موارد بی اخلاقی های پژوهشی توسط پژوهشگران تاکید کردند.

وی همچنین خاطر نشان کردند که بروز موارد نادر از این دست تختلفات در دانشگاه که قابل پیگری نیز هستند به هیچ وجه نباید موجب نگرانی و دلسردی دانشجویان از ورود به پژوهش های دانشجویی که هدف اصلی آنها آموزش پژوهش است شوند.

در ادامه نیز خانم دکتر معصومی ضمن تاکید بر اندک بودن تخلفات پژوهشی دراین دانشگاه ، مهمترین مشکل موجود را کمبود علاقه به پژوهش های دانشجویی در دانشجویان دانستند و تاکید کرد، در صورتی که دانشجویان از خود علاقه نشان دهند مراکز آموزشی دانشگاه با جدیت نسبت به آموزش و حمایت بیش از پیش از حقوق انان اقدام خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.