دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۶

به همت کانون دانشجویی خانه سبز:

هفتاد اصله نهال سبز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز غرص شد

آیین روز درختکاری

کانون دانشجویی خانه سبز با داشتن بیش از ۸۰ عضو، یکی از کانون های دانشجویی فعال دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شمار می رود که بیش از دو سال سابقه فعالیت مستمر داشته است.

بنابه گزارش مفدا شیراز، هفتاد اصله نهال سبز، توسط دانشجویان کانون دانشجویی خانه سبز و به مناسبت روز درختکاری در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز کاشته شد.

دبیر کانون دانشجویی خانه سبز دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: با همت کانون دانشجویی خانه سبز و به مناسبت روز جهانی درختکاری، تعداد ۷۰ نهال از نوع سرو و کاج درپردیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز واقع در شهرک صدرا کاشته شد.

عرفان بلاغی ادامه داد: در این آیین درختکاری که با حضور مهندس سعادتی، مشاور ارشد مدیر کل اداره منابع طبیعی استان فارس برگزار شد ایشان به نکاتی دربارهء محیط زیست استان فارس و اهمیت درختکاری در شرایط فعلی با توجه به بحث تغییر اقلیم جهانی و منطقه ای اشاره کردند.

این دانشجوی فعال محیط زیست ادامه داد: در این مراسم، مهندس موسوی، مدیر کل آموزش و ترویج اداره منابع طبیعی استان فارس نیز به صورت عملی، روش صحیح و علمی کاشت نهال را برای دانشجویان حاضر در برنامه توضیح دادند.

بلاغی با اشاره به این موضوع که سال گذشته این مراسم با کاشت ۱۳۰ نهال برگزار شده بود اظهار داشت: بزودی و در اوائل سال آینده، با برگزاری کارگروه مدیریت سبز دانشگاه جهت کارکنان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سعی خواهیم نمود تا میزان دانش و آگاهی عمومی جامعه علوم پزشکی را در زمینهء فضای سبز و حفظ محیط زیست ارتقاء دهیم.

گفتنی است در پایان این آیین نیکو اندیشانه به قید قرعه به هفت نفر از دانشجویان، جوایزی از سوی اداره منابع طبیعی استان فارس اهدا گردیده شد.

کانون دانشجویی خانه سبز با داشتن بیش از ۸۰ عضو، یکی از کانون های دانشجویی فعال دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شمار می رود که بیش از دو سال سابقه فعالیت مستمر داشته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.