دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹

مرحله دانشگاهی 22مین جشنواره قرآن و عترت شروع شد

جشنواره ملی قرآن

محمد سهرابی رئیس اداره قرآن و عترت دانشگاه از شروع مرحله دانشگاهی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خبرداد و گفت: مرحله دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با آزمون پرسمان قرانی حفظ سوره حدید با ترجمه و آزمون در رشته های آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن، آشنایی با ترجمه و تفسیر قران کریم، آشنایی با سیره معصومین(ع) و احکام آغاز شد.

وی تصریح کرد: تعداد شرکت کنندگان این دوره از جشنواره  901 نفر است که این رقم نسبت به سال گذشته 39 درصد رشد داشته است و شرکت کنندگان در هشت بخش کتابخوانی، فناوری، پژوهش، ادبی، نشریات، هنری، معارف قرآنی و سیره معصومین(ع) و بخش آوایی به رقابت میپردازند که از این میان بخشهای پژوهشی، کتابخوانی، معارف قرانی و سیره معصومین(ع) و بخش آوایی در دو مرحله دانشگاهی و کشوری برگزار میگردند.

وی همچنین با بیان اینکه دانشجویان و کارکنان دانشگاه جندی شاپور اهواز سال گذشته با 14 رتبه کشوری مقام سوم این جشنواره را کسب کردند، خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در بخش های کتابخوانی و فناوری پژوهشی برای ورود به مرحله کشوری تا پایان اردیبهشت ماه 96 فرصت دارند تا فایل رشته خود را به اداره قرآن و عترت تحویل دهند.

سهرابی در ادامه اعلام کرد: آزمون بخش کتبی یکشنبه 15 اسفندماه  باحضور 780 نفر شرکت کنندگان از کارکنان واحدهای تابعه دانشگاه در سطح شهرستان های اهواز، اندیمشک، امیدیه، ماهشهر و هندیجان در محل دانشگاه برای شرکت کنندگان شهرستان های ایذه، دهدز و باغملک در محل مرکز بهداشت ایذه زیر نظر رابط قرانی برگزار شد.

وی در توضیح رشته های بخش آوایی جشنواره گفت: شرکت کنندگان در رشته های ترتیل، تحقیق، حفظ یک جزء، حفظ سه جزء، حفظ پنج جزء، حفظ ده جزء، حفظ بیست جزء، حفظ کل قران،و حفظ سوره حدید در اواخر فروردین ماه در مرحله دانشگاهی به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس اداره قرآن و عترت در پایان از رشد چهار برابری آمار کارکنان شرکت کننده در جشنواره نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: شرکت کنندگان در مرحله دانشگاهی در آزمون کتبی با  85 درصد و دربخش حفظ سوره حدید با کسب 50 درصد امتیاز کل به مرحله کشوری که 11 اردیبهشت ماه سال 96 برگزار میشود راه خواهند یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.