دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷

بیست و دومین دوره ی جشنواره ی قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بم برگزار شد

جشنواره قرآن و عترت بم

بخش کتبی مرحله ی دانشگاهی بیست و دومین دوره ی جشنواره ی قرآن و عترت وزارت بهداشت، با حضور 217 نفر شرکت کننده در رشته های مختلف در پردیس دانشگاه و مراکز بهداشت شهرستان های توابع، برگزار شد

به گزارش مفدا- بم؛ ظهر دیروز، مورخ یکشنبه، 15 اسفند ماه، بخش کتبی مرحله ی دانشگاهی بیست و دومین دوره ی جشنواره ی قرآن و عترت وزارت بهداشت با حضور 217 نفر از کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم در رشته های مختلف، برگزار شد.

این آزمون از ساعت 12 تا 14، در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بم و مراکز بهداشت شهرستان های نرماشیر، ریگان و فهرج،به طور همزمان، برگزار شد و شرکت کنندگان، در رشته های آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با تفسیر و ترجمه قرآن کریم، آشنایی با سیره ی معصومین (ع)، احکام و پرسمان قرآنی، به رقابت پرداختند.

گفتنی است که؛ رشته ی احکام، با حدود 78 نفر متقاضی، بیشترین تعداد شرکت کننده در این آزمون بود.

لازم به ذکر است که؛ دکتر عبدالهی ؛معاون فرهنگی – دانشجویی و آقای ولندیاری؛ قائم مقام معاون فرهنگی – دانشجویی از این جلسات آزمون بازدید کردند.

آزمون‌های بخش کتبی یا معارفی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت‌ در دو مرحله دانشگاهی و کشوری برگزار می‌شود که مرحله مقدماتی یا دانشگاهی آن به صورت همزمان و در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

همچنین مرحله کشوری این آزمون نیز اردیبهشت‌ماه سال آینده و با حضور برگزیدگان مرحله مقدماتی یا دانشگاهی برگزار می‌شود. بر همین اساس برای ورود نفرات برگزیده به مرحله کشوری، سهمیه‌بندی‌های خاصی صورت گرفته است، به طوری که در ازای هر ۵۰ نفر شرکت‌کننده در هر دانشگاه یک سهمیه به آن دانشگاه برای حضور در مرحله کشوری داده خواهد شد.

این سهمیه به شرطی موفق به حضور در مرحله کشوری بخش کتبی خواهد شد که حدنصاب‌های لازم را کسب کرده باشد، سهمیه یک پنجاهم تنها در بخش‌های دانشجویی و کارکنان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بخش اساتید این سهمیه یک پنجم است،‌ یعنی به ازای هر پنج شرکت‌کننده در بخش اساتید در هر دانشگاه یک سهمیه برای حضور در مرحله کشوری به شرط رساندن حدنصاب‌ها اعطا خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.