دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰

رییس اداره کتابخانه‌های دانشجویی:

۴۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران موجود است

کتابخانه خوابگاهی

هشت کتابخانه و سالن مطالعه دانشجویی در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران زیر نظر مدیریت امور دانشجویی دانشگاه فعالیت دارد، که بالغ بر ۴۰ هزار کتاب در این کتابخانه‌ها موجود است.

به گزارش مفدا تهران، خدیجه شیخ عبداله، رییس اداره کتابخانه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران که از سال ۸۲ تا کنون ریاست این اداره را بر عهده دارد با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر تمامی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه دارای کتابخانه و سالن مطالعه هستند که توسط خود دانشجویان به صورت (کار دانشجویی) مدیریت می‌شوند و هر کتابخانه متناسب با جمعیت ساکن در همان خوابگاه یک مسئول و یک یا دو کتابدار دارد.

وی افزود: بالغ بر ۴۰ هزار جلد کتاب در تمامی رشته‌های علوم پزشکی در کتابخانه‌ها موجود و دسترس دانشجویان می‌باشد و در سال جاری بالغ بر ۲۰۰۰ جلد کتاب دیگر نیز خریداری شد که تمامی آنها به روز و اغلب از رفرنس‌های درس دانشجویان می‌باشند.

رئیس اداره کتابخانه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص نحوه خرید کتاب‌های جدید و تجهیز کتابخانه‌ها تصریح کرد: در پایان هر سال تحصیلی در تمام کتابخانه‌های دانشجویی کتاب‌های وجینی (از رده خارج) از مجموعه منابع کتابخانه‌ها خارج می‌شود و برحسب تقاضای دانشجویان و تکمیل فرم‌های مربوطه و با توجه به نیازهای جامعه کتابخوان، لیست کتاب های درخواستی در این اداره مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید نسبت به خریداری آن ها اقدام می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این اداره با گردآوری، سازماندهی، ذخیره، بازیابی و اشاعه اطلاعات کمک به پاسخگویی به نیازهای آموزشی و پژوهشی مراجعین کرده و با  ارائه خدمات گوناگون کتاب شناختی، مرجع و اطلاع رسانی، نقش اساسی در اجرای اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه را ایفا می کند.

گفتنی است، دانشجویان می‌توانند با عضویت در کتابخانه‌های دانشجویی و رعایت آئین‌نامه کتابخانه، از امکانات موجود در خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.