دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸

دارنده مدال برنز مسابقات روبیک:

ورزش و تحصیل از هم جدا نیستند

سما رهنمایان

مقام سوم مسابقات روبیک دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: ورزش و تحصیل از هم جدا نیستند و از قدیم نیز می‌گفتند "عقل سالم در بدن سالم است" و در صورتی که هر دو مقوله به میزان اعتدال و به دور از افراط و تفریط انجام شوند بهترین نتیجه را برای فرد به ارمغان می‌آورند.

سما رهنمایان در گفت و گو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستم و در مسابقات روبیک دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت کردم و با کسب مقام سوم این مسابقات مدال برنز را بدست آوردم.
وی افزود: پیش از برگزاری این المپیاد به مدت یک ماه تمرینات فشرده انجام دادم تا برای شرکت در مسابقات روبیک آماده شوم و همچنین در مسابقات درون دانشگاهی جام فجر شرکت کرده و مقام اول را کسب کردم.
دارنده مدال برنز مسابقات روبیک این المپیاد با تاکید بر اینکه بی‌تردید برگزاری ورزش‌های همگانی در ایجاد شور و نشاط دانشجویان بسیار موثر است، یادآور شد: در مدت زمان برگزاری مسابقات دانشجویان زیادی از تمامی شهرهای کشور حضور داشتند و با انرژی مثبت بر روی دیگر دانشجویان تاثیر می‌گذاشتند و پیش از برگزاری مسابقات، انجام مرحله آماده سازی و تمرینات موجب القای حس استقامت در افراد می‌شود و اکنون که المپیاد به اتمام رسیده کار دانشجویان تمام نشده و با همان روحیه قوی ادامه می‌دهیم تا در طی سال نیز این نشاط و شادابی را حفظ کنیم.
رهنمایان خاطرنشان کرد: اصولا ورزش و تحصیل از هم جدا نیستند و از قدیم نیز می‌گفتند "عقل سالم در بدن سالم است" و در صورتی که هر دو مقوله به میزان اعتدال و به دور از افراط و تفریط انجام شوند بهترین نتیجه را برای فرد به ارمغان می‌آورند.
این دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: این المپیاد ورزشی از نظر تغذیه، اسکان، حمل و نقل و تیم پزشکی در حد قابل قبول و خوبی برگزار شد و فقط گاهی در زمان بندی برگزاری مسابقات ناهماهنگی‌هایی وجود داشت که آن نیز مطمئنا به دلیل نوپا بودن این المپیاد بوده و قطعا در سال‌های آینده در حد مطلوب تری برگزار می‌شود.
رهنمایان با بیان اینکه نقطه قوت برگزاری این المپیاد اهمیت دادن ویژه مسئولان به ورزش همگانی، از نظر مادی و معنوی و رشته های موجود در سطح بسیار خوبی بود، افزود: نقطه ضعف در این المپیاد در برخی رشته های ورزشی از جمله روبیک آشنایی همگانی و اطلاع رسانی کافی وجود نداشت و تعداد افراد شرکت کننده در روبیک کم بودند.
وی اظهار کرد: با تخصیص امتیازهای ویژه برای افراد برتر این المپیاد مانند استعداد درخشان یا سایر امتیازات می توان افراد بیشتری را برای شرکت در این رویداد ورزشی تشویق کرد و همچنین در صورت نبود محدودیت برای شرکت در المپیاد بعدی که در تابستان برگزار می شود شاید افراد توانمندتری در هر رشته ورزشی شرکت کنند و سطح مسابقات ارتقاء یابد.
مقام سوم مسابقات روبیک این المپیاد گفت: از مدت ها پیش با مکعب روبیک آشنا شده بودم و در میان دوستان مسابقه های کوچک ۵ نفره برگزار می کردیم و پس از آن که از طریق مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برگزاری مسابقه در سطح کشوری مطلع شدم در این مسابقات شرکت کردم.
رهنمایان خاطرنشان کرد: عملکرد داوران در مسابقات روبیک خوب بود و به دور از هرگونه ناعدالتی و تفاوت قائل شدن در میان شرکت کننده ها به قضاوت می پرداختند و همچنین داورهای مسابقه روبیک هر کدام دارای جایگاه های خوبی در این رشته قرار داشتند و با تجربه بودند.
دارنده مدال برنز مسابقات روبیک این المپیاد در پایان تصریح کرد: حدود ۶ سال در رشته روبیک فعالیت می کنم اما با هدف شرکت در مسابقات زمان کوتاهی است که به شکل حرفه ای در این رشته ورزشی فعالیت دارم و برای نخستین بار در سطح کشوری در دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی شرکت کردم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.