دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴

برگزاری مراسم هر دانشجو یک درخت در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

هر دانشجو یک درخت/ جهرم

مراسم روز درختکاری با عنوان "هر دانشجو یک درخت" در دانشگاه علوم پزشکی جهرم و با حضور رییس و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد .

به گزارش مفدا جهرم، در این مراسم دکتر محمد رحمانیان رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم اولین نهال را برای آباد سازی محوطه خوابگاه دانشجویی دانشپور این دانشگاه کاشت.

در مراسم روز درختکاری دانشگاه علوم پزشکی جهرم علاوه بر رییس دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جهرم نیز حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم که با شعار "هر دانشجو یک درخت" برگزار شد، بیانیه روز درخت کاری توسط دانشجویان قرائت  شد و در ادامه حجت الاسلام زین العابدین دست داده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از حضور مسئولین و دانشجویان در مراسم تشکر و قدردانی کرد.  

وی در خصوص روز درختکاری گفت: امروزه بیشتر کشورهای دنیا روز درختکاری را محترم شمرده و در این روز به کاشتن درخت ها و نهال های متفاوت اقدام می کنند. البته تاریخ این روز با توجه به آب و هوای هر کشور متفاوت است و بیشتر سعی می کنند تا در موقعی از سال این کار را انجام دهند که درخت قابلیت رشد کردن را داشته باشد. در کشور ما نیز روز درختکاری در ۱۵ اسفند هر سال برگزار می‌شود و مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال‌های جوان می‌کنند. ایرانی‌ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می‌گردانند.

جواد قاسمی مدیر اداره تعالی فرهنگی دانشگاه نیز در گفتگو با خبرنگار مفدا جهرم گفت: درختکاری در ایران دارای پشتوانه‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است، تاریخ نشان می‌دهد که ایرانیان باستان، جشن‌های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌گذاشتند. 

قاسمی خاطر نشان کرد: اداره تعالی فرهنگی دانشگاه در نظر دارد برای بهینه سازی و پاس داشتن این روز مهم نهال‌هایی در اختیار دانشجویان قرار دهد تا در راه نگهداری این فرهنگ زیبا قدمی برداشته شود.

وی در ادامه افزود: در این مراسم از همه دانشجویان برای شرکت در مراسم دعوت می‌شود تا نمایندگان دانشجویان درخت‌های خود را بکارند و این سنت دیرینه در نسل جوان و دانشجو قدرت بیشتری بگیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.