سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸

نرگس جعفری مطرح کرد

گندزدایی فضایی بیش از ۲۰ هزار متر مربع در هر روز

قم

مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه گندزدایی شهر مقدس قم نیازمند یک عزم عمومی است، گفت: روزانه فضایی بیش از ۲۰ هزار متر مربع توسط کارشناسان مرکز بهداشت استان قم گندزدایی می‌شود.

نرگس جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا در قم، با اشاره به اینکه بیماری کرونا در سطح شهر شیوع پیدا کرده و جمعیت بیماران درحال افزایش است، اظهار کرد: در شرایط بحرانی کارشناسان مرکز بهداشت رسالت‌های بیشتری از جمله نظارت بر اماکن فروش مواد غذایی و ارائه مباحث آموزشی به آن‌ها را بر عهده دارند.
وی اضافه کرد: مواد غذایی که در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود نیازمند کنترل بیشتری است، این مواد نباید به صورت روباز باشد و مردم نباید از این مواد خریداری کنند.
مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه مردم بیشتر باید به دنبال حضور در مراکز خلوت باشند، عنوان کرد: بررسی روند ضدعفونی کردن مراکز مختلف توسط کارشناسان مرکز بهداشت به صورت مستمر انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در مراکز فروش اغذیه باید در هر ساعت هشت بار ورود و خروج هوا را داشته باشیم، گفت: نظارت بر روند ضدعفونی کردن مراکز درمانی، فعالیت آشپزخانه‌ها و آبدارخانه‌ها و پوشش کادر درمانی به صورت مستمر درحال انجام است.
جعفری از مشارکت کارشناسان مرکز بهداشت در گندزدایی در پاساژها، آسایشگاه‌ها، کمپ‌ها و زندان‌ها یاد کرد و ادامه داد: پیگیری و پاسخگویی به شکایات و انتقادات مردم در مورد مباحث بهداشتی یکی دیگر از اقداماتی که در مرکز بهداشت دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه گندزدایی شهر مقدس قم نیازمند یک عزم عمومی است، خاطرنشان کرد: روزانه فضایی بیش از ۲۰ هزار متر مربع توسط کارشناسان مرکز بهداشت استان قم گندزدایی می‌شود.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.