سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲

قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونای جنوب کشور تشکیل شد؛

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جهرم مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونای منطقه جنوب کشور شد

مهدی زارع

تیم‌های تولید محتوای آموزشی و تیم‌ها و گروه‌های فعال در جهت تولید مواد ضدعفونی کننده و خط تولید ماسک و همچنین پایگاه‌های رسانه‌ای گسترده در جهت افزایش آگاهی مردم برای پیشگیری و مقابله با کرونا ایجاد شده است.

به گزارش مفد-جهرم " مهدی زارع دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جهرم مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونای منطقه جنوب کشور شد وی در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه گفت: قرارگاه مبارزه با کرونای جنوب کشور زیر نظر معاونت سلامت و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه جنوب تشکیل شده است.
مهدی زارع با بیان اینکه این قرارگاه زیر نظر معاونت سلامت و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه جنوب تشکیل شده است، گفت: مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، با نگاهی مسئله محور و برای کمک به حل بحران کروناویروس، تصمیم به تشکیل هسته‌های مبارزه با کرونا در سطح کشور گرفته است.
زارع افزود: این مرکز که برای یکپارچه سازی فعالیت‌ها و تخصصی کردن اقدامات بسیج نواحی دانشجویی علوم پزشکی تشکیل شده است، با توجه به شرایط اضطراری حاکم بر سلامت کشور همه ظرفیت‌های خود را در سطح کشور برای مدیریت این مسئله به کار گرفته است.
مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونای منطقه جنوب کشور اضافه کرد: در راستای راه اندازی قرارگاه مرکزی جنوب کشور که شامل دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان‌های بوشهر و هرمزگان و فارس و کهیکیلویه و بویراحمد می‌شود، پس از ارتباط گیری با تک تک مراکز علوم پزشکی این منطقه با هدف یکپارچه سازی فعالیت‌ها و انسجام و تزریق محتوا و ایده، قرارگاه رسماً کار خود را آغاز کرد.
وی ادامه داد: اگرچه این قرارگاه به صورت هماهنگ و منطقه‌ای فعالیت دارد، اما هرکدام از پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج دانشجویی منطقه، هسته‌ای تخصصی با همین عنوان داشته و برنامه‌های قرارگاه مرکزی را در دانشگاه‌های خود اجرایی می‌کنند.
زارع اظهار کرد: این پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج دانشجویی با هماهنگی مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی و با تجمیع نیروهای سایر تشکل‌های دانشجویی و دیگر دانشگاه‌ها و همچنین گروه‌های جهادی فعال و مردم نهاد، اقدام به تشکیل تیم‌های عملیات میدانی کرده و فعالیت‌های آموزشی و پیشگیرانه خود را در سطح شهر به انجام می‌رسانند.
وی گفت: هم اکنون در سطح منطقه، تیم‌های تولید محتوای آموزشی و تیم‌ها و گروه‌های فعال در جهت تولید مواد ضدعفونی کننده و خط تولید ماسک و همچنین پایگاه‌های رسانه‌ای گسترده در جهت افزایش آگاهی مردم برای پیشگیری و مقابله با کرونا ایجاد شده است.

مهدی زارع تصریح کرد: تولیدات محتوایی اعم از پمفلت‌ها، بروشورها، پوسترهای آموزشی برای عموم مردم و تولیدات تخصصی آموزش مبارزه با کروناویروس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی، در دورنمای فعالیت‌های این قرارگاه است.
وی اضافه کرد: هماهنگی و اقدام مشترک با ارگان‌های شهری مانند شهرداری‌ها، صدا و سیما، ناحیه‌های مقاومت بسیج، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و... برای افزایش گستره فعالیت تیم‌های عملیات میدانی در نظر گرفته شده است.
مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونای منطقه جنوب کشور ابراز کرد: یکی از اهداف اصلی این قرارگاه، هدف قرار دادن روستاها و بخش‌های حاشیه شهرستان‌ها و مناطق کم‌برخوردار شهر جهت آموزش اقدامات پیشگیرانه خواهد بود که بسیار حائز اهمیت است.
وی در پایان اذعان داشت: از تمامی افرادی که تمایل به همکاری با این قرارگاه دارند، دعوت می‌کنیم تا در این امر خداپسندانه ما را یاری کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.