سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

با پی گیری شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی؛

ترافیک کلیه سایت‌های آموزشی مجازی دانشجویان وزارت بهداشت رایگان شد

سعیدی

ترافیک کلیه سایت‌های آموزشی مجازی دانشجویان وزارت بهداشت با پی گیری مجدانه شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی رایگان اعلام شد.

به گزارش مفدا، آرمین سعیدی، دبیر کارگروه آموزش و پژوهش شورای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با مفدا در خصوص تلاش‌های صورت گرفته توسط شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای رایگان شدن ترافیک سایت‌های آموزشی مجازی دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: در تاریخ ۱۱ اسفندماه دکتر آذری جهرمی وزیر ارتباطات در صفحه توییتر خود خبری مبنی بر رایگان شدن کلیه ترافیک‌ سایت‌های آموزش مجازی اعلام کردند که متعاقب آن ترافیک سایت‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم رایگان اعلام شد اما وزارت بهداشت در این میان دیده نشد.

وی افزود: به دنبال این اتفاق و با توجه به این‌که ارتباط گرفتن با دکتر آذری جهرمی کاری سخت و دشوار می‌نمود، تلاش شد تا شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی و دبیر کارگروه آموزش و پژوهش این شورا از طریق مشاوران وزیر ارتباطات، اقدام کنند، که در نهایت موفق شدیم با دکتر مشکات اسدی از مشاوران ایشان، ارتباط گرفته و موضوع را طی تماس تلفنی، مطرح کنیم که در این تماس قول موافقت با این موضوع داده شد.

دبیر کارگروه آموزش و پژوهش شورای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت، بیان داشت: امروز ۱۳ اسفندماه نامه‌ای از سوی وزارت ارتباطات به دکتر نمکی وزیر بهداشت و دکتر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت زده شد. بر این اساس مقرر شد سایت‌های کلاس‌های آموزش مجازی به وزارت ارتباطات اعلام شود تا وزارت بهداشت و دانشجویان این وزارت خانه بتوانند بدون پرداخت هزینه‌ای از کلاس‌های مجازی بهره ببرند.

این فعال دانشجویی بیان داشت: این تلاش تنها برای کمک به دانشجویان عزیزی است که در این روزها علاوه بر حجم بالای فعالیت‌هایی که به دلیل حضور بر بالین بیماران کرونایی دارند، باید به شکل مجازی خود را در سطوح آموزشی در حد مطلوب حفظ کنند. این در حالی است که مشارکت در این کلاس‌ها در صورت رایگان نبودن، هزینه بسیاری بر دانشجویان تحمیل می‌کند. امیدوارم زیرساخت‌های برگزاری کلاس‌های مجازی در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به شکلی دیده شود که بتوان از این مساعدت وزارت ارتباطات بهره جست، زیرا در شرایط فعلی تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی که می‌توانند از زیرساخت‌های آموزش مجازی بهره ببرند نیز خیلی بالا نیست.

سعیدی در پایان از خانم مشکات اسدی مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سید فرزاد نجات نیا دستیار ویژه وزیر ارتباطات به خاطر همکاری صمیمانه‌ای که با شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت داشتند، قدردانی کرد./

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.