سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

بیانیه بسیج دانشجویی پیرامون اتفاقات اخیر در کشور هند

هند

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص کشتار مسلمانان مظلوم کشور هند بیانیه صادر کرد.

به گزارش مفدا اصفهان متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:


《بسم الله القاصم الجبارین》

پیرو تصویب قوانینی در مجلس کشور هند با سیاست های خصمانه علیه مسلمانان، شاهد فجایع و اتفاقات دردناکی در این کشور هستیم.
بی شک حوادث اخیر کشمیر، مسجد بابری، تغییر اسامی اسلامی برخی از شهرهای این کشور ریشه در اسلام ستیزی و اسلام زدایی دارد و اینک با خباثت تمام با به تصویب رساندن قانون CAB مسلمانان این کشور را از حق دریافت تابعیت هندی محروم نموده و موجب اخراج آنها از سرزمین مادری شان می شوند.

در صورتی که طبق همین قانون اتباع غیر هندی از مذاهب هندو، مسیحی، سیک، بودایی، جین و زرتشت می توانند از حقوق شهروندی برخوردار شوند و این یعنی نقض آشکار قانون از سمت قانون گذاران این کشور!
چراکه در قانون اساسی کشور هند اصول سکولار پاس داشته شده (جدا از بحث درست بودن یا نبودن این اصل) درحالی که تصویب قانون مذکور باعث به حاشیه راندن مسلمانان میشود.

صرف نظر از بی قانونی و ناعادلانه بودن قانون تصویب شده، سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردم در شهرهای مختلف و دانشجویان دانشگاه جامعه اسلامی دهلی و دیگر دانشگاه ها توسط دولت و ضرب و شتم بی رحمانه آنان که گویی کینه های چند صد ساله از مسلمانان را در دل دارند، اقداماتی دردآور و به دور از اخلاق و انسانیت است و دردآور تر از آن سکوت تاسف بار سازمان ها، نهادها و مدعیان بین المللی حقوق بشر و دستگاه دیپلماسی کشور می باشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن محکوم کردن این اتفاقات دلخراش، از وزارت امور خارجه خواستار پیگیری جدی این فجایع و حمایت از مسلمانان بی دفاع هند می باشد و آمادگی خود را برای دفاع از مظلوم و ریشه کن کردن ظالم اعلام میدارد.

والسلام علی من اتبع الهدی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.