سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

شرایط و جزئیات برگزاری کلاس‌های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد

کلاس درس

دانشگاه علوم پزشکی تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که تمامی دانشکده‌ها براساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه می‌توانند تا سقف پنجاه درصد کلاس‌های نظری را در سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه به صورت مجازی و غیرهمزمان برگزار کنند.

به گزارش مفدا ، بر اساس اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص ارائه مجازی دروس نظری و اعلام وزارت بهداشت اعلام کرد تمامی دانشکده‌ها بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه می‌توانند با توجه به شرایط پیش آمده در خصوص کرونا ویروس و تعطیلی کلاس‌های دانشگاه‌های استان تهران تا سقف ۵۰ درصد کلاس‌های نظری را در سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه به صورت مجازی و غیر همزمان برگزار کنند و با استفاده از روی کرده و یادگیری الکترونیکی ترکیبی از نتایج اثربخشی این شیوه آموزشی در حوزه علوم پزشکی بهره مند شوند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: امکان ۱۰۰ درصدی استفاده از امکانات سامانه یادگیری الکترونیکی نوید در دانشگاه علوم پزشکی تهران محقق شده و تمامی استادان و دانشجویان این دانشگاه می‌توانند با استفاده از نام کاربری و رمز خود در سامانه سیپاد وارد سامانه نوید دانشگاه به آدرس tumsnavid.vums.ac.ir شوند و دروس خود را به صورت مجازی برگزار کنند راهنمای استفاده از سامانه پس از ورود در منوی سمت راست به صورت دیداری و متنی وجود دارد.

بر اساس این اطلاعیه، ابتدا اساتید باید درس خود را در سامانه نوید فعال سازند و فرآیند یاددهی یادگیری را از طریق درج طرح درس و اهداف دوره و برگزاری منابع و محتوا مشخص کردن تکالیف گفت و گوها در این سامانه انجام دهند سپس دانشجویان این امکان را خواهند داشت که دروس را در سامانه مشاهده کنند و فعالیت‌های یادگیری خود را در سازمان دنبال کرده و با اساتید و همکلاسی های خود تعامل داشته باشند.

با توجه به مصوبه اخیر شورای آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران مقرر شده تا سقف ۸ جلسه از ۱۷ جلسه کلاس به صورت مجازی برگزار شود. در این اطلاعیه  توصیه شده شیوه قالب اجرای کلاس به صورت مجازی و غیر همزمان و با استفاده از امکانات سامانه نوید باشد. براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران برای اساتیدی که مایل به برگزاری کلاس مجازی به صورت آنلاین و همزمان هستند امکانی از طرف دانشکده مجازی فراهم شده و می‌توانند فرآیند برگزاری کلاس‌های آنلاین را از طریق راهنمای استفاده از کلاس های آنلاین ویدیویی دانشکده مجازی دانشگاه مطالعه کرده و اسامی لاتین دانشکده برای برگزاری کلاس‌ها به صورت الکترونیکی فراهم کرده استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، در پایان این اطلاعیه به استادان توصیه شده نسبت به تعیین بخش‌های مربوطه از کتاب مرجع درسی ارائه محتوای آموزشی الکترونیکی و ارسال تکالیف از نکات مهم درس و بازخورد به موقع به تکالیف و پیگیری مستمر پیشرفت آموزشی دانشجویان اهتمام ورزند و در این راستا می‌توان از امکان امکانات دانشکده مجازی را برای برگزاری هرچه بهتر کلاس‌های غیر همزمان و آنلاین استفاده کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.