سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴

سرپرست فدراسیون جانبازان و معلولان:

برای مرگ سیامند نمی‌توانیم کسی را مقصر بدانیم/ همیشه نگران افزایش وزن او بودیم

سیامند رحمان

سرپرست فدراسیون جانبازان و معلولان درباره عارضه قلبی مرحوم سیامند رحمان، اظهار کرد: تا جایی که اطلاع دارم وی عارضه خاصی از نظر قلبی نداشت اما به خاطر افزایش وزن بیش از حد همیشه نگران وضعیت او بودیم.

به گزارش مفدا، حمید عباسعلی صمیمی پس از ابراز تاسف از درگذشت سیامند رحمان قهرمان پاراوزنه‌بردار جهان، گفت: تا جایی که من اطلاع دارم از نظر قلبی عارضه خاصی نداشت و هیچ وقت در این مورد صحبتی به میان نمی‌آورد، اما به دلیل افزایش وزن وی که تقریبا بالای ۲۰۰ کیلوگرم وزن داشت خود من به او توصیه می‌کردم برای چک آپ به تهران بیاید تا در بیمارستان خاتم‌الانبیا یا بقیه‌الله تحت درمان قرار بگیرد، اما وی همیشه به من می‌گفت فعلا فرصتی برای این کار ندارم و کار را به تعویق می‌انداخت.

وی ادامه داد: ما هر خواسته‌ای که رحمان داشت را برای او مهیا می‌کردیم. حتی از ما درخواست کرده بود که اردوهای او به صورت غیرمتمرکز برگزار شود و تنها در اردوی آخر که اگر اعزامی وجود داشت به تهران می‌آمد و در اردوها شرکت می‌کرد. حتی قرار بود هفته آینده به عنوان نماینده ورزشکاران در مجمع انتخابات فدراسیون جانبازان و معلولان حضور پیدا کند که متاسفانه این شرایط فراهم نشد.

سرپرست فدراسیون جانبازان و معلولان اظهار کرد: باید قبول داشته باشیم که ورزشکاران معلول به دلیل این‌که حرکت خاصی ندارند و تمرینات آنها به صورت نرمشی و تمرینات ایستایی است این احتمال وجود دارد که با مشکل ایست قلبی مواجه شوند و یا عارضه‌ قلبی آنها را تهدید کند. ما در این زمینه کسی را نمی‌توانیم مقصر بدانیم. من به عنوان یک دوست نزدیک به سیامک همیشه به او تاکید می‌کردم که وزن وی بیش از حد افزایش پیدا کرده و این یک نوع تهدید برای او بود. متاسفانه وی هیچ وقت این موضوع را جدی نگرفت.

صمیمی در گفت وگو با ایسنا تصریح کرد: زمانی که سیامند وزنه‌برداری را آغاز کرد به حدی فردی توانمند بود که توانست در کوتاه‌ترین زمان قهرمان جهان و پارالمپیک شود. وی به خاطر رفتار و منش پهلوانی که داشت هیچ وقت دوست نداشت کسی از او ناراحت باشد و سعی می‌کرد همیشه همه را از خود راضی نگه دارد.

وی در پایان اظهار کرد: سیامند روحیه پهلوانی داشت و همین روحیه پهلوانی او سبب شد که همه او را دوست داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.