سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹

زمین چمن مصنوعی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم احداث می شود

زمین چمن مصنوعی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم احداث می شود

فاز دوم پروژه احداث زمین چمن مصنوعی پردیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم شامل زیرسازی و مسطح کردن مکان در نظرگرفته شده، با همکاری تیپ ۳۳ هوابرد المهدی(عج) درحال انجام است.

به گزارش مفدا جهرم، جلسه انجام فاز دوم پروژه احداث زمین چمن مصنوعی در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد و تصمیمات لازم جهت احداث زمین چمن مصنوعی اتخاذ شد.

این جلسه با حضور "دکتر حجت"  معاون فرهنگی و دانشجویی، شهریار شفا مدیر اداره تربیت بدنی، مهندس جبروز و مهندس فرودی همچنین مسئول ترابری تیپ ۳۳ المهدی(عج) برگزار شد.

به نقل از معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فاز اول پروژه احداث زمین چمن مصنوعی انجام شده است و اقدامات اولیه در راستای احداث آن صورت گرفته است.

 وی با عنوان این که فازدوم پروژه احداث زمین چمن مصنوعی شامل زیرسازی ومسطح کردن مکان درنظرگرفته شده است عنوان داشت : این عملیات با همکاری تیپ ۳۳ هوابردالمهدی(عج) درحال انجام می باشد.

دکتر حجت  در خصوص مقاومت زیاد چمن مصنوعی در مقابل عوامل جوی و تنش های ناشی از حرکات فیزیکی بازیکنان اظهار امیدواری کرد و گفت: هزینه های نگهداری چمن مصنوعی با احتساب دوره عمر مفید تقریبی ۱۰ ساله در حدود ۱۰٪ هزینه های چمن طبیعی محاسبه شده است.

وی در ادامه افزود : با احداث زمین چمن مصنوعی که عمر مفیدی نسبت به زمین چمن طبیعی دارد، دانشجویان می توانند در زمینی مقاوم با عمری طولانی تر به ورزش های گروهی و جمعی بپردازند و این مهم در حذف و کاهش بسیاری از هزینه های مربوط به آماده سازی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه های بذر، کود، آبیاری و سیستم آب رسانی، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت؛ نقش بزرگی خواهد داشت.

گفتنی است مرحله اصلی آغاز به کار پروژه ساخت زمین چمن مصنوعی دانشگاه؛ سه شنبه سیزدهم اسفند ماه ۹۸  خواهد بود.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.