شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹

بخش کتبی جشنواره قرآنی وزارت بهداشت امروز برگزار می‌شود/ رقابتی ۴۰هزار نفره

پوستر جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان

بخش کتبی مرحله دانشگاهی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ۱۵ اسفندماه با حضور ۴۰ هزار شرکت‌کننده و در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، آزمون کتبی مرحله دانشگاهی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، امروز ۱۵ اسفندماه و در ۶۱ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

بر همین اساس در این آزمون که رأس ساعت ۱۲ تا ۱۴ برگزار می‌شود، بیش از ۴۰ هزار شرکت‌کننده در رشته‌های آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، مفاهیم نهج‌البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با تفسیر و ترجمه قرآن کریم، آشنایی با سیر معصومین(ع)،‌ احکام و پرسمان قرآنی حضور خواهند داشت.

 در این بخش از جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، بیشترین شرکت‌کننده در رشته احکام با حدود شش هزار و ۵۰۰ ثبت نام‌کننده است. همچنین رشته سیره معصومین(ع) نیز با ۶۰۰۰ شرکت‌کننده بیشترین تعداد شرکت‌کننده را دارند.

در رشته ترجمه و تفسیر قرآن کریم ۴هزار نفر،‌ در رشته صحیفه سجادیه ۲هزار نفر، در رشته حفظ موضوعی قرآن کریم هزار و ۷۰۰ نفر، در رشته پرسمان هزار و ۲۰۰ نفر و در رشته احادیث و ادعیه نیز حدود هزار و ۹۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند.

آزمون‌های بخش کتبی یا معارفی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت‌ در دو مرحله دانشگاهی و کشوری برگزار می‌شود که مرحله مقدماتی یا دانشگاهی آن به صورت همزمان و در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود.

همچنین مرحله کشوری این آزمون نیز اردیبهشت‌ماه سال آینده و با حضور برگزیدگان مرحله مقدماتی یا دانشگاهی برگزار می‌شود. بر همین اساس برای ورود نفرات برگزیده به مرحله کشوری، سهمیه‌بندی‌های خاصی صورت گرفته است، به طوری که در ازای هر ۵۰ نفر شرکت‌کننده در هر دانشگاه یک سهمیه به آن دانشگاه برای حضور در مرحله کشوری داده خواهد شد.

این سهمیه به شرطی موفق به حضور در مرحله کشوری بخش کتبی خواهد شد که حدنصاب‌های لازم را کسب کرده باشد، سهمیه یک پنجاهم تنها در بخش‌های دانشجویی و کارکنان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بخش اساتید این سهمیه یک پنجم است،‌ یعنی به ازای هر پنج شرکت‌کننده در بخش اساتید در هر دانشگاه یک سهمیه برای حضور در مرحله کشوری به شرط رساندن حدنصاب‌ها اعطا خواهد شد.

بر اساس گزارش ایکنا، در بین شرکت‌کننده‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران با حدود ۹۰۰ شرکت‌کننده و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حدود ۶۰۰ شرکت‌کننده بیشترین تعداد ثبت‌نامی‌ها در شهر تهران را داشته‌اند.

یادآور می‌شود، پیش از این قرار بود تا مرحله دانشگاهی بخش کتبی یا معارفی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در اوایل اسفندماه برگزار شود که بنا به تداخل برخی آزمون‌های دانشگاهی با این آزمون، در نهایت تاریخ ۱۵ اسفندماه به عنوان زمان برگزاری مرحله دانشگاهی در نظر گرفته شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.