شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲

کارگاه آموزشی همتایاران سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار گردید

همتایار

دومین کارگاه همتایاران سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با حضور رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی، کارشناسان اداره مشاوره دانشجویی و همچنین دانشجویان داوطلب شرکت کننده، برگزار گردید.

دومین کارگاه همتایاران سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با حضور  آقای مجتبی رنجبری رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی، کارشناسان اداره مشاوره دانشجویی و همچنین دانشجویان داوطلب شرکت کننده،  روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۱۱ با محوریت آموزش دانشجو-همتایار و با هدف پیشگیری از شیوع آسیب‌های روانی-اجتماعی و کمک به ارتقای سلامت روان دانشجویان با حمایت همه جانبه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه " آقای دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده " و به همت اداره مشاوره دانشجویی برای ۵۵ نفر از همتایارانی که به صورت داوطلبانه از بین دانشجویان علاقه‌مند جذب شده ­اند، برگزار گردید.

در ابتدا آقای رنجبری ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و خیرمقدم به دانشجویان عضو گروه همتایاران سلامت روان، بیان نمودند: " خوشحالم از اینکه در جمع دانشجویان همتایار بهداشت روان حضور دارم و حضور شما باعث قوت قلب اداره مشاوره دانشجویی است و همچنین امیدواریم دانشجویان همتایار باعث افزونتر و دوچندان شدن مسئولیت اینجانب و همکاران بنده شوند و بتوانیم با کمک شما عزیزان، ارتباط بسیار خوبی بین دانشجویان و اداره مشاوره دانشجویی برقرار کنیم. وی افزودند که هدف اداره مشاوره دانشجویی تأمین بهداشت روانی و فراهم­سازی مقدمات رشد و تکامل شناختی، عاطفی و رفتاری دانشجویان است. ایشان خطاب به همتایاران اظهار نمودند، هدفی که انتخاب نمودید اهمیت زیادی دارد و شما مهارت‌های اولیه جهت ارتباط لازم با دانشجویان را به کمک کارشناسان اداره مشاوره دانشجویی فرا می­گیرید که این آموزش‌ها هم در زندگی شخصی و خانوادگی شما و هم در اجتماع ارزش بسیاری دارد و از حساسیت بالایی برخوردار است."

در ادامه ضمن مرور آیین­ نامه شکل­گیری گروه همتایاران سلامت روان، مفاد و اهداف آن؛ شرح وظایف، مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدماتی که این گروه باید انجام دهند توسط  عطاالله پاغوش کارشناس اداره مشاوره ارائه گردید. بعد از آن دانشجویان همتایار نقطه نظرات خود را مبنی بر چگونگی مشارکت حداکثری دانشجویان و حضور فعال تر همتایاران در فعالیت‌های بهداشت روان را بیان کردند و ضمن بیان خواسته­ها و انتظارات، پیشنهادات و انتقادات سازنده‌ای را مطرح نمودند.

همچنین در ادامه جلسه  فتانه آقایی کارشناس اداره مشاوره دانشجویی، در خصوص آشنایی با آسیب‌ها، اختلالات روحی-روانی، شناسایی افراد دارای علائم بالینی اختلال، نحوه ارتباط و کمک به این‌گونه افراد و معرفی به اداره مشاوره دانشجویی، به دانشجویان همتایار مطالب ارزشمندی را ارائه نمودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.