شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲

به گزارش مفدا -جهرم

اجرای طرح آنلاین پایش سلامت روان دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم اجرایی شد

اجرای طرح پایش سلامت روان در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

طرح آنلاین پایش سلامت روان دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم در حال انجام است

فاطمه ابراهیمی کارشناس مشاوره اداره مشاوره و سلامت روان  دانشجویی دانشگاه علوم پزشگی جهرم در مصاحبه با خبرنگار مفدا- جهرم ، از اجرای طرح پایش آنلاین سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی جهرم خبرداد و گفت  : این طرح برای نخستین بار از بهمن ماه  تا ۳۰ اسفند ماه ۹۵  در کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجرا می شود  .

وی تصریح کرد: هدف اجرای طرح پایش آنلاین سلامت روان دانشجویان غربالگری و مداخله جهت تمامی رشته های علوم پزشکی در همه مقاطع تحصیلی می باشد  .

ابراهیمی با بیان اینکه در سال های گذشته، غربالگری دانشجویان فقط برای دانشجویان جدیدالورود انجام می شد افزود: در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ طرح پایش سلامت روان بصورت آنلاین و با پرسشنامه CAQ بر اساس دستورالعمل وزارت متبوع برای کلیه دانشجویان اجرا می شود  . 

وی در خصوص پرسشنامه CAQ اظهارداشت: این پرسشنامه یک پرسشنامه جامع و دارای ۱۶۰ سوال، که شامل  شخصیتی و بالینی  (جرأتمندی، ثبات عاطفی، اضطراب و... )  است  .

وی در ادامه گفت: دانشجویان می توانند جهت ورود به سامانه با وارد کردن آدرس سامانه http://۵.۶۳.۱۵.۳۱/consul/default.aspx  در مرورگر کروم  به سوالات پاسخ دهند.

جواد قاسمی مدیر اداره مشاوره  و سلامت روان دانشجویی ضمن ابراز خرسندی از استقبال دانشجویان در زمینه چگونگی انجام طرح پایش ، به خبرنگار مفدا گفت  : در صورتیکه بعد از ورود به سامانه به هر دلیلی نتوانستند پرسشنامه را تکمیل و کدرهگیری دریافت نمایند به مشاور دانشکده مربوطه جهت آزمون مجدد مراجعه نمایند. هر دانشجو فقط یک بار می تواند به پرسشنامه پاسخ دهد و در صورت خروج از سامانه، امکان ورود مجدد نمی باشد، بنابراین زمان کافی در حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه برای تکمیل این پرسشنامه در نظر گرفته شده  و در صورت پرش صفحه، در آدرس بار، گزینه Compatibility view انتخاب گردد و پس از تکمیل پرسشنامه یک کد رهگیری از طریق سیستم و پیامک دریافت می نمایند که دانشجویان ملزم هستند این کد رهگیری را به کارشناس هسته مشاوره دانشکده مربوطه اعلام نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.