شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸

انتخابات دبیران کلان‌مناطق روابط‌عمومی‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی، گامی برای همگرایی

دومین نشست مسئولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی

یکی از دستاوردهای، دومین گردهمایی مدیران روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی را باید برگزاری انتخابات دبیران کلان‌مناطق ده‌گانه دانست؛ اتفاقی که با هدف همگرایی بیشتر و برنامه‌ریزی منسجم‌تر و با مشارکت فعالانه شرکت کنندگان در نشست به سرانجام رسید.

به گزارش مفدا، دومین گردهمایی مدیران روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی عصر روز چهارشنبه، یازدهم اسفندماه به کار خود پایان داد؛ برگزاری مناسب نخستین دوره انتخابات روابط‌عمومی‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی از مهمترین دستاوردهای این گردهمایی بود، که بی شک گامی بزرگ در جهت برنامه ریزی، ساماندهی و همگرایی فعالیت های این روابط عمومی خواهد بود.

با توجه به اهمیت برگزاری انتخابات، پیش از ظهر روز سه شنبه، دهم اسفندماه مناسب ترین زمان برای این مهم تشخیص داده شد و آیین نامه مختصر برگزاری انتخابات از سوی فهیمه دهقان زاده، کارشناس روابط عمومی معاونت فرهنگی و  دانشجویی وزارت بهداشت برای حاضران قرائت و تعرفه های رای گیری در اختیار آنان قرار داده شد و از حاضران خواسته شد بر اساس تقسیم بندی مناطق ده گانه در گروه خود قرار گیرند.

پس از این اعلام، ده گروه بر اساس تقسیم بندی مناطق ده گانه سند آمایش سرزمینی، در سالن امام جواد(ع) ستاد مرکزی وزارت بهداشت، به صورت جداگانه گرده هم آمدند و در هر منطقه یک نفر به عنوان دبیر برگزاری انتخابات، برگزیده شد؛ گام بعدی معرفی کاندیداهای هر منطقه به اعضای مناطق و سپس انجام رای گیری بود که به صورت سازماندهی شده و در زمانی معین به انجام رسید و مناطق ده گانه نفرات برگزیده خود را شناختند؛ نکته قابل توجه در این میان انتخابات منطقه غرب بود که با مساوی شدن آرای دو کاندیدا، انتخابات به دور دوم کشیده شد و در دوره دوم نیز همان نتیجه تکرار شد تا با تصمیم برگزارکنندگان انتخابات، این منطقه دو نماینده در شورای مرکزی دبیران روابط عمومی ها داشته باشد. در سایر مناطق، انتخابات در همان دور اول به نتیجه رسید و از هر منطقه یک نفر به عنوان دبیر آن منطقه به مدت یک سال انتخاب شد.

اسامی افراد منتخب به شرح زیر است:

- حسین توکلی از دانشگاه علوم پزشکی گناباد دبیر منطقه شمال شرق

- هانیه ایرانی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان دبیر  منطقه شمال

- سعیده محمدی از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه دبیر  منطقه شمال غرب

- فاطمه ابراهیم نژاد از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی دبیر  منطقه تهران

- حسن نژاد از دانشگاه علوم پزشکی اراک دبیر  البرز مرکزی

- محمد ابراهیمیان از دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دبیر  منطقه مرکزی

- نگین پرتویی از دانشگاه علوم پزشکی کردستان و مهدی رضایی از دانشگاه علوم پزشکی همدان دبیران  منطقه غرب (زاگرس)

- لیلا احمدی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز  دبیر  منطقه جنوب غرب

- بهرام مهتابی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز دبیر  منطقه جنوب

- سید علی آتشی‌پور از دانشکده علوم پزشکی سیرجان دبیر  منطقه جنوب شرق

دبیران مناطق ده‌گانه روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌هایی علوم پزشکی، در سال آتی شورایی تحت عنوان "شورای هماهنگی روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی " تشکیل داده و همه امور مرتبط در این شورا به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد. این شورا به مثابه جمع مشورتی است که پیشنهادات، انتقادات و نظرات مدیران و مسئولان روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را نمایندگی می‌کند.

از جمله وظایف این دبیران تلاش و اهتمام برای توانمندسازی مدیران و مسئولان روابط عمومی منطقه مربوطه و شرکت در کمیته ارزیابی و رتبه‌بندی مفداهای دانشگاهی است. همچنین اجرای سیاست‌ها و خط مشی‌های اعلام شده از سوی روابط عمومی ستادی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و تشکیل جلسات منظم به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام لازم در فعالیت‌های رسانه‌ای منطقه مربوطه از دیگر وظایف دبیران است .شرکت منظم در جلسات "شورای هماهنگی روابط عمومی‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی" و ارائه گزارش‌های دوره‌ای از فعالیت‌های روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی منطقه مربوطه دیگر وظیفه تعیین شده برای دبیران مناطق خواهد بود.

گفتنی است، دومین گردهمایی مدیران روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور بیش از ۶۰ تن، دهم و یازدهم اسفندماه، به میزبانی روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ستاد مرکزی این وزارت‌خانه برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.