سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶

مربی تیم قهرمان مسابقات فریزبی المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی:

رشته‌های ورزشی جدید در دانشگاه‌های کشور آموزش داده شوند

آیین اختتامیه مسابقات فریزبی المپیاد ورزش‌های همگانی

مربی تیم قهرمان مسابقات فریزبی دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: علاوه بر رشته‌های ورزشی شاخص و پرطرفدار، باید سایر رشته‌های ورزشی جدید که قابلیت قهرمانی و مانور دادن را دارند مانند فریزبی در دانشگاه‌های سراسر کشور با بهترین کیفیت آموزش داده شوند.

کبری طرفی در گفت و گو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: مربی تیم فریزبی استان خوزستان و مربی تیم فریزبی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هستم که تیم دانشگاه اهواز در دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مسابقات تیمی فریزبی آلتیمیت مقام اول و مدال طلا را به خود اختصاص داد.
وی افزود: تمرینات آماده سازی ورزشکاران تیم فریزبی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای شرکت در این المپیاد به موقع و با تمام امکانات در سالن ورزشی دانشگاه برگزار می‌شد و سرپرست تیم فریزبی تمام امکانات شامل باشگاه بدنسازی، استخر، سالن تمرین و حتی گاهی اوقات که نیاز به زمین چمن برای تمرینات بود بلافاصله برای دانشجویان مهیا می کردند.
طرفی یادآور شد: تیم فریزبی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با ۷ بازیکن در این المپیاد شرکت کرد که پیش از برگزاری المپیاد ، ورزشکاران این تیم بیش از  ۴ ماه تمرینات آماده سازی انجام دادند.
 مربی تیم فریزبی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بهتر است که برگزاری المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای دانشجویان دختر و پسر هر ساله برگزار شود تا همه دانشجویان در طی دوران تحصیلات دانشگاهی امکان حضور در این رقابت ها را داشته باشند و علاوه بر کسب تجربه، توانمندی خود را در رشته ورزشی موردنظرشان محک بزنند.
طرفی خاطرنشان کرد: معتقدم که علاوه بر رشته‌های ورزشی شاخص و پرطرفدار ، باید سایر رشته‌های ورزشی جدید که قابلیت قهرمانی و مانور دادن را دارند مانند فریزبی در دانشگاه‌های سراسر کشور با بهترین کیفیت آموزش داده شوند.
وی افزود: با وجود اینکه تیم دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز قهرمان مسابقات تیمی فریزبی این المپیاد شد اما به عنوان مربی و به نمایندگی تیم فریزبی این دانشگاه از عملکرد داوران رضایت کامل نداشتیم و معتقدم که سطح داوری متوسط بود و قانون جوانمردی را اجرا نمی‌کردند.
مربی تیم قهرمان فریزبی این المپیاد اظهار کرد: محل برگزاری مسابقات خوب و عملکرد تیم پزشکی متوسط بود اما کیفیت اسکان و تغذیه ضعیف بود زیرا دانشجویان مستقر در مجتمع اقامتی ناجا در هر سوییت ۴ تخته ۶ نفر اقامت داشتند و سیستم گرمایشی خوب نبوده و اتاق‌ها بسیار سرد و کوچک بود که امیدوارم در دوره های بعدی این المپیاد، نواقص مطرح شده برطرف شود.
طرفی خاطرنشان کرد: فرزانه جهانگیری از تیم فریزبی دانشگاه اهواز بهترین پاس دهنده گل این دوره از مسابقات شناخته شد و همچنین مهدیه دهقانپور و فروغ افشون از دانشگاه علوم پزشکی اهواز در مسابقات فریزبی انفرادی آیتم دقت شرکت کردند که فروغ افشون توانست مقام ششم را از میان ۱۳ نفر شرکت کننده در این دوره از آن خود کند که یک امتیاز برای ورزش فریزبی دانشگاه اهواز بدست آورد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.