سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱

قهرمان روبیک المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور:

ورزش همگانی باید در دانشگاه‌ها فراگیر شود

فاطمه سلیمانی نفر اول روبیک

دارنده مدال طلای روبیک المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: ورزش همگانی باید بیشتر در دانشگاه‌ها فراگیر شود و نیز این المپیاد ورزشی باید در طی یک سال برای دختران و پسران برگزار شود تا همه دانشگاهیان به ورزش اهمیت دهند.

فاطمه سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: دانشجوی کارشناسی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستم و در رشته ورزشی روبیک در دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت کردم و موفق به کسب مدال طلای روبیک شدم.
وی تاکید کرد: ورزش همگانی باید بیشتر در دانشگاه‌ها فراگیر شود و همچنین المپیاد ورزش همگانی دانشگاه های علوم پزشکی یک سال برای پسران و سال بعد برای دختران است اما بهتر است که المپیاد ورزش‌های همگانی در طی یک سال برای پسران و دختران برگزار شود تا همه دانشگاهیان به ورزش اهمیت دهند.
قهرمان روبیک این المپیاد ورزشی خاطرنشان کرد: امکانات ورزشی در درون خوابگاه دانشگاه ها باید افزایش یابد تا زمانی که دانشجویان از درس فارغ می شوند در زمان فراغت خود به ورزش بپردازند.
سلیمانی گفت: در این المپیاد در مورد وضعیت تغذیه ؛ صبحانه خیلی خوب سرو می شد اما ناهار و شام غذا سرد بود و کیفیت غذا خوب نبود و از طرفی محل اسکان از محل برگزاری مسابقات و غذاخوری دور بود اما محل اسکان از نظافت و امنیت خوبی برخوردار بود و نیز در بیشتر موارد وسایل حمل و نقل به موقع حاضر نبود و در مواردی ظرفیت کافی نداشت. تیم پزشکی نیز وسایل کمک های اولیه نداشت و فقط برای سی پی آر در محل برگزاری مسابقات مستقر بود.
وی اظهار کرد: نقاط قوت این المپیاد محوطه مجموعه اقامتی زیبا و تمیز و نزدیک به دریا و همچنین ارائه خدمات مناسب در سوئیت‌های اقامتی بود و از نقاط ضعف این المپیاد وجود داورهای کم تجربه و همزمان نبودن زمان برگزاری مسابقه ها با وقت قبلی تعیین شده بود.
دارنده مدال طلای روبیک در این المپیاد خاطرنشان کرد: در این المپیاد در برخی از رشته های ورزشی داوران باتجربه و حرفه ای و در برخی رشته ها داوران کم تجربه بودند اما در دوره های آینده باید در همه رشته ها از داور های با تجربه استفاده شود و نیز در نحوه برگزاری مسابقات باید برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند که البته المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی در آغاز کار خود قرار دارد و قطعا در دوره های آینده به سطح مطلوب تری می‌رسد.
این دانشجوی ورزشکار دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: به مدت ۴ سال است که در رشته ورزشی روبیک فعالیت می کنم البته در ابتدا به رشته روبیک به عنوان تفریح نگاه می کردم اما پس از آن که در دانشگاه علوم پزشکی کاشان از برگزاری این المپیاد ورزشی مطلع شدم تصمیم گرفتم که در رشته روبیک شرکت کنم و توانایی خود را محک بزنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.