دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶

طرح تحول نظام سلامت از طرح های ماندگار کشور است

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج دیواندره و کامیاران گفت: خدمات وزارت بهداشت در حوزه طرح تحول نظام سلامت برکسی پوشیده نیست و این طرح یکی از طرح‌های ماندگار در حوزه بهداشت و سلامت کشور است.

سفر کردستان

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج دیواندره و کامیاران گفت: خدمات وزارت بهداشت در حوزه طرح تحول نظام سلامت برکسی پوشیده نیست و این طرح یکی از طرح‌های ماندگار در حوزه بهداشت و سلامت کشور است.، به گزارش مفدا کردستان، سیدمهدی فرشادان، نماینده مردم شهرستان‌های سنندج دیواندره و کامیاران روز دوشنبه، 9 اسفندماه در مراسم افتتاح همزمان 10 پروژه و طرح بهداشتی و درمانی در استان کردستان که به صورت ویدئو کنفرانس در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: خدمات وزارت بهداشت در حوزه طرح تحول نظام سلامت برکسی پوشیده نیست و این طرح یکی از طرح‌های ماندگار در حوزه بهداشت و سلامت کشور است.

وی با اشاره به مشکلات طرح تحول نظام سلامت در کشور افزود: این طرح مشکلاتی دارد که باید نسبت به رفع آن گام‌های اساسی برداریم، و نمایندگان مردم در مجلس تمام توان خود را برای رفع مشکلات این طرح به کار می بریم.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران با اشاره به مشکلات عدیده استان کردستان در بخش های مختلف بیان کرد: مرگ مادر و یا نوزاد براثر خطاهای پزشکی، آمار بالای تصادفات و مرگ و میرها در جادهای کردستان از جمله مشکلات استان کردستان است.

وی با اشاره به اینکه براساس آمار وزارت بهداشت سال گذشته 365 نفر و براساس آمار وزارت کشور 480 نفر بر اثر سوانح رانندگی در جاده‌های کردستان جان خود را از دست داده‌اند، اعلام کرد: این امر نشان می‌دهد که 18 درصد افزایش مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای در سال گذشته داشته ایم.

فرشادان با اشاره به محرومیت استان در تمام بخش ها به ویژه در شهرستان‌های استان عنوان کرد: تمام بخش‌های درمانی، زیرساخت راه‌ها و غیره باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان محرومیت را در این استان کم‌رنگ کرد.

وی افزود: امیدواریم بهره‌برداری از این طرح‌ها به ویژه بیمارستان کوثر سنندج بتواند در زمینه ارائه خدمات درمانی بخشی از مشکلات این حوزه را حل کند و به قطب خوبی برای توسعه توریسم درمانی تبدیل شود.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت مطالبات بسیاری از بخش های خصوصی تاکنون برداخته نشده است، عنوان کرد: طرح تحول یک طرح خوبی است اما اگر نتوانیم مطالبات مردم را پرداخت کنیم، با مشکل مواجه می شویم.

وی بیان کرد: وزارت بهداشت در اجرای این طرح خوب عمل کرده است و تا زمانی که سایر وزارتخانه ها با همین جدیت در این مسیر حرکت نکنند، مشکلات حل نخواهد شد.

فرشادان در پایان پیشنهاد ساخت دانشکده داروسازی، بیمارستان و ساخت کوی دانشگاه را یکی از مطالبات جدی مردم در بخش درمان و بهداشت دانست و یادآور شد: ایجاد دانشکده داروسازی و کوی دانشگاه ظرفیت بسیار خوبی برای تربیت نیروهای متخصص در استان کردستان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.