دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران؛

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران؛ بیمارستان کوثر یکی از قطب‌های درمانی غرب کشور است

وزیر بهداشت کردستان

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران؛

بیمارستان کوثر یکی از قطب‌های درمانی غرب کشور است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی بیمارستان کوثر در سال 88 از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان شروع شده است، گفت: این بیمارستان یکی از مجهزترین بیمارستان‌های کشور و قطب‌های درمانی غرب کشور محسوب می‌شود.

به گزارش سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی، امروز، 9 اسفندماه در مراسم افتتاح بیمارستان کوثر در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان با بیان اینکه این بیمارستان در سفر رهبری به استان کردستان به تصویب رسید، اظهار کرد: عملیات اجرایی این بیمارستان در سال 88 شروع و در دولت تدبیر و امید کارهای ساختمانی و تجهیز آن انجام شد.

وی افزود: بیمارستان کوثر با داشتن تجهیزات لازم یکی از مجهزترین مراکز درمانی کشور به حساب می آید که امروز، 9 اسفندماه افتتاح شد و مردم می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: این بیمارستان دارای 540 تخت فعال است و علاوه بر آن 140 تخت ویژه و اورژانسی هم به آن اضافه خواهد شد.

وی عنوان کرد: بیمارستان کوثر یکی از قطب‌های درمانی غرب کشور محسوب می‌شود که استعداد پذیرش توریسم درمانی از کشورهای همسایه را خواهد داشت.

قاضی‌زاده‌ هاشمی در ادامه به اعتبار ساخت این بیمارستان اشاره کرد و افزود: اعتبار ساخت این مجموعه حدود 170 میلیارد تومان بوده که برای تجهیز آن نیز 130 میلیارد تومان هزینه شده است. این مرکز یکی از مراکز مهم پذیرش بیماران دچار مصدومیت و سوانح در این منطقه خواهد بود.

وی بیان کرد: امیدواریم با یک تنفس کوتاه همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، بتوانیم شاهد شروع بیمارستانی مشابه در بیمارستان توحید سنندج هم باشیم. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه بیان کرد: این پروژه با سرعت خوبی در این دولت دنبال شد و کارهای زیادی در حوزه خدمات پزشکی در قالب طرح تحول سلامت انجام شده است البته این امر به این معنا نیست که ما در کشور مشکل نداریم، چراکه مشکلات این حوزه کم نیست.

وی اعلام کرد: ما در استان کردستان یکی از مهم ترین قطب‌های آموزشی را سامان خواهیم داد و همچنان که در حال حاضر بعضی از تخصص‌ها برای آموزش در استان کردستان وجود دارد، در بخش فوق تخصصی نیز اقدام خواهیم کرد.

قاضی‌زاده‌ هاشمی همچنین عنوان کرد: امروز در جمع دانشجویانی قرار گرفتیم که همه آن‌ها بومی استان و کُرد زبان بودند، که این امر باعث افتخار هم برای استان و کشور است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.