دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴

اعزام دو تیم پزشکی برای بررسی دلیل مرگ مادر باردار در مریوان

اعزام دو تیم پزشکی برای بررسی دلیل مرگ مادر باردار در مریوان

سفر وزیر به کردستان

اعزام دو تیم پزشکی برای بررسی دلیل مرگ مادر باردار در مریوان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعزام یک تیم پزشکی برای بررسی دلیل مرگ مادر باردار در مریوان در نخستین ساعت امروز خبر داد و گفت: بنا شده است  یک هیات نیز از سوی وزارتخانه برای بررسی این موضوع به محل اعزام شوند.

به گزارش مفدا کردستان ، سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان کردستان در بیمارستان کوثر از اعزام یک تیم پزشکی برای بررسی دلیل مرگ مادر باردار در مریوان در نخستین ساعت امروز خبر داد و اظهار کرد: بنا شده است از سوی وزارتخانه نیز اکیپی برای بررسی این موضوع به مریوان اعزام شوند.

وی با اشاره به اینکه نماینده مردم مریوان دیشب خبر مرگ مادر باردار در بیمارستان مریوان را به اطلاع من رساندند، افزود: بعد از اطلاع یک اکیپ از تهران برای بررسی دلیل مرگ مادر باردار اعزام شد.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: روال معمول ما در سطح کشور این است که هر موقع مادر یا نوزاد بعد از زایمان جان خود را از دست دهند، اکیپی برای بررسی دلایل مرگ اعزام خواهند شد.

وی بیان کرد: این امر یکی از شاخص‌های مهمی است که ما دنبال می کنیم و در سطح بین المللی نیز اینگونه است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: این اکیپ ها بعد از بررسی موضوع گزارش خود را اعلام می کنند و اگر قصوری باشد، برخورد خواهیم کرد و توضیحات آن به اطلاع مردم و خانواده این فرد خواهد رسید.

یادآور می شود، مادربادار مریوانی روز جمعه، هفتم اسفندماه با عمل سزارین فرزند خود را به دنیا می آورد و در روز شنبه براثر خونریزی زیاد دچار تشنج شده و جان خود را از دست می‌دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.