دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷

آغاز طرح پایش آنلاین سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

جعفری

سیده فرزانه جعفری رئیس اداره مشاوره و روانشناختی دانشگاه از آغاز طرح پایش آنلاین سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبرداد و گفت: این طرح برای نخستین بار در کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجرا می شود که در دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز از تا 30اسفندماه95 نیز این طرح در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: هدف اجرای طرح پایش آنلاین سلامت روان دانشجویان غربالگری و مداخله جهت تمامی رشته های علوم پزشکی در همه مقاطع تحصیلی می باشد.

جعفری با بیان اینکه طی سال های قبل غربالگری دانشجویان فقط برای دانشجویان جدیدالورود و به شکل پرسشنامه ای انجام می گرفت، افزود: در سال تحصیلی 96-95 طرح پایش سلامت روان بصورت آنلاین و با پرسشنامه CAQ بر اساس دستورالعمل وزارت متبوع انجام میگیرد.

وی در خصوص پرسشنامه CAQ اظهارداشت: این پرسشنامه دارای 160 سوال، که شامل 14 عامل شخصیتی (جرأتمندی، ثبات عاطفی و...) و 12 عامل بالینی (اضطراب و...) است.

 رئیس اداره مشاوره و روانشناختی دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشجویان می توانند جهت ورود به سامانه با وارد کردن آدرس سامانه http://5.63.15.31/consul/default.aspx  در مرورگر کروم به سوالات پاسخ دهند.

وی افزود: آدرس و لینک سامانه ثبت اطلاعات دانشجویان جهت سهولت دسترسی در صفحه پورتال دانشگاه، پورتال معاونت فرهنگی دانشجویی و سایت خبری مفدا معاونت موجود است.

رئیس اداره مشاوره و روانشناختی در پایان با بیان اینکه اجرای این طرح بسیار ضروری و مهم است و از کلیه دانشجویان خواستاریم پرسشنامه را تکمیل نمایند، گفت: لازم به توضیح است در صورتیکه بعد از ورود به سامانه به هر دلیلی نتوانستند پرسشنامه را تکمیل و کدرهگیری دریافت نمایند به مشاور دانشکده مربوطه جهت آزمون مجدد مراجعه نمایند.

گفتنی است هر دانشجو فقط یک بار می تواند به پرسشنامه پاسخ دهد و در صورت خروج از سامانه، امکان ورود مجدد نمی باشد، بنابراین زمان کافی در حدود 40 تا 30 دقیقه برای تکمیل این پرسشنامه در نظر گرفته شود. در صورت پرش صفحه، در آدرس بار، گزینه Compatibility view انتخاب گردد و پس از تکمیل پرسشنامه یک کد رهگیری از طریق سیستم و پیامک دریافت می نمایند که دانشجویان ملزم هستند این کد رهگیری را به کارشناس هسته مشاوره دانشکده مربوطه اعلام نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.