دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴

نفیسه کمالی دارنده مدال طلای رشته طناب زنی المپیاد ورزش‌های همگانی

اطلاع رسانی خوبی برای برگزاری این المپیاد شده است

نفیسه کمالی نفر نخست رشته طناب زنی المپیاد ساری

نفیسه کمالی، دانشجوی تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و نفر نخست رشته طناب زنی با بیان اینکه برای شرکت در مسابقات المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی تمرینات فشرده وخوبی انجام دادم، گفت: اطلاع رسانی خوبی نیز برای برگزاری این المپیاد انجام گرفته است. ضمن اینکه از مربی‌ام خانم یوسف پور که زحمات زیادی کشیدند و همواره به ما انگیزه دادند تشکر می‌کنم.

نفیسه کمالی که در این دوره از المپیاد در رشته طناب زنی 30 ثانیه و طناب زنی سرعت- استقامت توانست مدال طلا کسب کند، در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان اینکه آبان ماه آزمون استعداد یابی برای شرکت در این المپیاد برگزار شد، افزود: در حین برگزاری مسابقات، آموزش‌های لازم درباره نحوه صحیح طناب زنی به ورزشکاران داده شد.
دانشجوی تغذیه دانشگاه اصفهان ادامه داد: پس از چند هفته تمرینات فشرده در اردو و با تصمیم مربی برای اعزام به المپیاد،انتخاب شدم.
کمالی در ادامه به نقش ورزش در نشاط و شادابی دانشجویان اشاره کرد و گفت: معتقدم این المپیاد بخصوص در ورزش های تیمی همچون طناب کشی باعث به وجود آمدن نشاط ودوستی عمیقی بین بازیکنان می‌شود.
 وی نقش ورزش را در تمرکز و حافظه بسیار موثر دانست و ادامه داد: به نظرم فعالیت ورزشی سبب فعال شدن مغز  بخصوص در زمینه درسی می‌شود و هیچ خللی در تحصیل وارد نمی‌کند.
 دانشجوی تغذیه دانشگاه  علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه با فعالیت ورزشی هیجان کاذب تخلیه و استرس کنترل می‌شود، افزود: برای ترغیب دانشجویان به ورزش باید حجم فعالیت‌های ورزشی متناسب با حجم کتب درسی دانشجویان باشد.


کمالی خواستار برگزاری مسابقات و تمرینات فشرده در اوایل هر ترم شد و گفت: در آخر ترم به دلیل حجم دروس ورزشکاران بیشتر روی درسشان متمرکز هستند بنابراین در اوایل ترم فعالیت های ورزشی صورت گیرد همچنین می توان مربیانی را بکار گرفت که انعطاف پذیری بیشتری در تعیین زمان‌های برگزاری کلاس ها داشته باشند.
وی ادامه داد: بسیاری از دانشجوها برای شرکت در تمرینات علاقه فراوانی داشتند اما به دلیل کلاس درس نمی توانستند حضور داشته باشند.
دانشجوی تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه تغذیه و اسکان مطلوب بوده است، بیان کرد: متاسفانه برنامه‌های افتتاحیه و اختتامیه با تاخیر همراه بود که مشکلاتی را برای ورزشکاران به وجود آورد همچنین محلی که برای برگزاری مسابقات طناب زنی اختصاص داده بودند بسیار کوچک بود.
کمالی افزود: امیدوارم در سال‌های آینده، مسابقات در زمان مشخص شده برگزار شود و مراسم افتتاحیه نیز قبل از برگزاری مسابقات باشد.
وی اطلاع رسانی برای برگزاری این المپیاد را مطلوب دانست و ادامه داد: از کودکی طناب زنی را دوست داشتم ولی جاگینگ زدن را در روز فراخوان یاد گرفتم.
دانشجوی تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  درباره داوری مسابقات نیز گفت: داوری مسابقات بسیار خوب بود و قبل از شروع مسابقات خطاها و قوانین رو به خوبی توضیح دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.