دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱

قهرمان مسابقات پله‌نوردی المپیاد دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی:

با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب می‌توان ورزش و تحصیل را در کنار هم انجام داد

سلیمه مینایی قهرمان پله نوردی

دارنده مدال طلای مسابقات پله نوردی دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: با مدیریت زمان، برنامه‌ریزی مناسب، پشتکار قوی و توکل به خدا می‌توان ورزش و تحصیل را در کنار هم به خوبی انجام داد بدون اینکه هیچ خللی در تحصیل به وجود آید.

سلیمه مینایی در گفت و گو با خبرنگار مفدا اظهار داشت : دانشجوی کارشناسی رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی کردستان و اصالتا اهل قزوین هستم که  در رشته ورزشی پله نوردی در دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت کردم و موفق به کسب مدال طلای پله نوردی شدم.
وی افزود: پس از مطلع شدن از برگزاری این المپیاد ۳ روز در هفته در حضور شیلان بهرامی مربی پله نوردی در سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان مشغول تمرینات بدنسازی و آمادگی جسمانی شدم تا برای مسابقات پله نوردی آماده شوم و همچنین در مسابقات درون دانشگاهی شرکت کردم.
قهرمان پله نوردی این المپیاد خاطرنشان کرد: ورزش‌های همگانی تاثیر بسزایی بر ایجاد شور و نشاط و سلامت جسمی و روانی دانشجویان دارد و به همین دلیل در اولین دوره بیش از ٨٠٠ نفر در این مسابقات حضور پیدا کردند که این استقبال نشان دهنده شادابی و نشاط دانشجویان است و امیدوارم که این المپیاد تا سال‌های متمادی ادامه داشته باشد.
مینایی گفت: با مدیریت زمان، برنامه‌ریزی مناسب، پشتکار قوی و توکل به خدا می‌توان ورزش و تحصیل را در کنار هم به خوبی انجام داد بدون اینکه هیچ خللی در تحصیل به وجود آید.
این دانشجوی ورزشکار با اشاره به اینکه در رشته تحصیلی‌اش در دانشگاه جزء نفرات معدل الف قرار داشته و از دانشجویان ممتاز دانشکده بوده، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه به ورزش کردن و سلامتی اهمیت می‌دهم و برای آن زمان صرف می‌کنم ؛ موفقیت در رشته تحصیلی دانشگاهی برایم بسیار مهم است و همیشه به گونه‌ای مدیریت می‌کنم که ورزش خللی در روند تحصیلاتم به وجود نیاورد.


وی نقاط ضعف این المپیاد را عدم حضور مربیان رشته های انفرادی و کمی ناهماهنگی در جلسات قرعه کشی و توجیحی عنوان کرد و افزود: نقاط قوت برگزاری این المپیاد، برگزاری مسابقات ورزش های همگانی و شور و اشتیاق، حسن برخورد عوامل اجرایی، اسکان و تغذیه مناسب بود.
دارنده مدال طلای پله نوردی این المپیاد خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات با تاخیر زمانی همراه بود به صورتی که مسابقه پله نوردی با ٢ ساعت تاخیر برگزار شد و ۳ الی ٤ مرتبه ورزشکاران این رشته با نرمش بدن را گرم کردند و سرد شدند.
مینایی گفت: اسکان این المپیاد خوب بود و تیم پزشکی در زمان برگزاری مسابقات حضور داشت اما اطراف محل اسکان داروخانه و امکان درمانی وجود نداشت و معمولا باید در خوابگاه المپیادهای ورزشی یک پزشک به صورت شبانه روزی حضور داشته باشد که این مورد انجام نشد. ضمن اینکه محل برگزاری برخی رشته‌ها مانند داژبال و فوتبال گل کوچک که مشترک بود سبب تداخل در مسابقات می‌شد که امیدوارم در ادوار آینده این مشکل مرتفع شود.
وی با اشاره به عملکرد خوب و قابل  قبول داوران گفت:داوران در مجموع به خوبی مسابقات را داوری کردند و از عملکرد آنها رضایت دارم.

مینایی افزود: برای ارتقاء سطح کیفی این المپیاد در دوره‌های بعد معتقدم باید در امر داوری و کادر اجرایی از تجارب پیشکسوتان ورزشی و مشارکت دانشگاه‌های استان‌های فعال در ورزش استفاده شود.


مقام اول پله نوردی این المپیاد یادآور شد: از طریق مسئول تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کردستان مطلع شدم که دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان علوم پزشکی برگزار می شود و شرکت کردم.
مینایی سوابق ورزشی خود را کسب مقام اول در مسابقات پله نوردی ورزش های همگانی غرب کشور در آذر سال ٩٥ در کرمانشاه، شرکت در مسابقات المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور در سال ٩٤ و حضور فعال در مسابقات درون دانشگاهی عنوان کرد.
دارنده مدال طلای پله نوردی این المپیاد در پایان اظهار کرد: از آقای علی بابازاده رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و کارشناسان تربیت بدنی واحد خواهران خانم ها جهانبین، غفرانی و اصغر نژاد تشکر می‌کنم زیرا در زمینه رشته ورزشی پله نوردی بسیار مرا حمایت کردند و دائما با من در ارتباط بودند و راهنمایی می‌کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.