شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴

افتتاح خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با حضور وزیر بهداشت

semnan

خوابگاه‌های دانشجویی تدبیر و امید دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان مستقر در شهرستان سرخه، با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی و هم‌زمان با سفر وزیر بهداشت به این استان افتتاح شد.

به گزرش مفدا سمنان، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه این افتتاح با اشاره به تامین زیرساخت های اسکان دانشجویی که با هدف رفع دغدغه‌های خانواده‌ها صورت می‌گیرد، افزود: خانواده‌ها قطعا از ما توقع دارند تا در راستای اسکان مناسب فرزندانشان به خصوص دانشجویان دختر، عنایت ویژه‌ای داشته باشیم که تامین این زیرساخت‌ها می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

وزیر بهداشت همچنین در آیین این افتتاح، دو تخت دیالیز به مرکز جامع سلامت شهرستان سرخه اهدا کرد.

در مراسم افتتاح خوابگاه‌های دانشجویی تدبیر و امید، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: این خوابگاه‌های دانشجویی در دو فاز پسران و دختران، با ظرفیت ۴۰۰ دانشجو و در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع و با زیر بنای چهار هزار و ۷۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال احداث و با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

دکتر مهدی شادنوش افزود: این خوابگاه‌ها با مشارکت بانک ملت ساخته شده است و این بانک مبلغ چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به ساخت این خوابگاه‌ها اختصاص داده است.

وی بیان داشت: دو میلیارد و۲۰۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به این امر اختصاص یافت.

گفتنی است: هم اکنون ۲۷۰ دانشجو در رشته‌های کارشناسی اتاق عمل، هوشبری، پرتوشناسی، فناوری اطلاعات سلامت، فوریت‌های پزشکی (در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته)، هوشبری (کارشناسی ناپیوسته) و اتاق عمل (کارشناسی ناپیوسته) در دانشکده پیراپزشکی مستقر در شهرستان سرخه مشغول به تحصیل هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.