دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵

اقدامات پیشگیرانه وقوع سیل در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

اقدامات پیشگیرانه  وقوع سیل / دانشگاه علوم پزشکی جهرم

سم پاشی سلف سرویس مرکزی و خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با هدف حفظ رعایت اصول بهداشت محیطی این اماکن و در جهت اقدامات ایمنی پس از وقوع سیل و ممانعت از وجود و پراکندگی حشرات و جوندگان موزی و خطرناک در این دانشگاه انجام شد.

به گزارش مفدا جهرم، بعداز اعلام سازمان هواشناسی مبنی بروقوع سیل و حجم زیاد بارش بارندگی در هفته‌های گذشته، باهدف حفظ سلامت و ایجاد بستری امن درخور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم، معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه جلسات فوری مدیریت بحران باحضور حجت الاسلام  والمسلمین زین‌العابدین دست‌داده معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر مهدی عبدالهی فرد، مدیردانشجویی و کارشناسان مربوطه نشکیل داد.

بازرسی، ارائه گزارش بازدید، پیشنهادات و راهکارهای لازم توسط معاون و مدیران و کارشناسان دانشگاه انجام شد که با مدیریت صحیح مسولین و زحمت پرسنل سلف سرویس و خوابگاهها خوشبختانه  تا کنون تمام امورات به نحو احسن انجام شده است. 

بعد از وقوع سیل مجددا جلسه‌ای بنا به ضرورت برآورد خسارات و راهکارها در دفتر معاونت و باحضور مدیر دانشجویی، نرگس شاه علیان کارشناس بهداشت محیط معاونت فرهنگی، مسولان ستاد بحران و کارشناسان امور خوابگاه‌ها برگزار شد که در این جلسات گزارش کاملی از  بازدیدهای سلف سرویس و خوابگاه‌ها ارائه شد. همچنین  با هدف حفظ سلامت و رفاه دانشجویان راهکارهای فوری و موثر نیز در این جلسه ارائه شد.

یکی از راهکارها، سمپاشی دقیق و موثر محوطه‌های خوابگاه‌ها و سلف سرویس بود که بعد از اتمام جلسات، سم پاشی خوابگاه‌های دانشجویی بوستان، گلستان، بهارستان و دانشپور و همچنین سلف سرویس مرکزی با شرایط ایمنی با نظارت مستقیم کارشناس بهداشت محیط این دانشگاه انجام شد.

این سم پاشی با هدف حفظ رعایت اصول بهداشت محیطی سلف سرویس و خوابگاه‌ها و در جهت اقدامات ایمنی پس از وقوع سیل و ممانعت از وجود و پراکندگی حشرات و جوندگان موزی و خطرناک در این دانشگاه انجام شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.