سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

شورای راهبری کرسی‌های یونسکو به‌زودی تشکیل می‌شود

یونسکو

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران سه رکن اساسی یونسکو را علم، آموزش و فرهنگ عنوان کرد و گفت: شورای راهبری کرسی‌ها را به زودی تشکیل خواهیم داد تا تقسیم کار درستی صورت گیرد.

به گزارش مفدا، حجت الله ایوبی در مراسم افتتاح کرسی یونسکو در ترویج علم که در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار شد، با بیان اینکه سهم ایران از تعداد کرسی‌های یونسکو سهم خوبی است و با وجود مراکز تحقیقاتی و پیشرفت علم در این کشور باید هم اینطور باشد، اظهار کرد: قلبا خوشحال هستم که ریاست کرسی را بانوی با تجربه و دانشمند، سرکار خانم قدیمی بر عهده دارد که البته این موضوع مسئولیت ما و ایشان را بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: برخی کرسی‌ها بسیار فعال هستند. در حالی‌که از فعالیت برخی راضی نیستیم. به‌زودی شورای راهبری کرسی‌ها را تشکیل خواهیم داد تا بتوانیم به درستی تقسیم کار کنیم و از فرصت به دست آمده به خوبی استفاده کنیم.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو، یونسکو را شبکه شبکه‌ها نامید و خاطرنشان کرد: همچنان که چهار شهر خلاق و هفت شهر یاد گیرنده در یونسکو به وجود آمد، این سازمان مجموعه‌های جهانی را به هم وصل می‌کند و سرمایه نمادین آن ارتباطات است.

وی افزود: شبکه بیش از ۷۰۰ کرسی یونسکو به یکدیگر متصل هستند و در راستای فعالیت بیشتر کرسی‌ها با اهداف مشابه شناسایی خواهند شد، علم، آموزش و فرهنگ سه رکن اساسی یونسکو هستند که ایران هم تجربه‌های فراوانی در این سه عرصه دارد و با وجود رویکرد تازه‌ای که در یونسکو به وجود آمده و حمایت دکتر منصور غلامی، رئیس کمیسیون و وزیر علوم و همراهی معاونان ایشان انشاءلله این فعالیت‌ها را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، همچنین، مهردادی از بخش علوم دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران نیز در این مراسم ضمن تبریک به اخذ این کرسی در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، گفت: از سال‌های قبل همکاری خوبی با این مرکز داشته‌ایم. یکی از پنج برنامه اصلی برنامه‌های بین‌المللی یونسکو برنامه علوم و یکی از برنامه‌های علوم نیز برنامه علم برای زنان و دختران است که امیدوار هستیم با همکاری مرکز تحقیقات در این حوزه همکاری‌های خوبی انجام دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.