جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۶

رئیس دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاه کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه

۸۰۰ ورزشکار در ۱۵ رشته ورزشی در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند

نشست خبری دکتر محمد رضا فراهانی المپیاد ورزش همگانی

دکتر محمد رضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دومین المپیاد ورزش همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی با بیان اینکه ۵۱ دانشگاه در این مسابقات شرکت کردند، گفت: ۸۰۰ورزشکار دختر در ۱۵ رشته ورزشی در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند.

محمد رضا فراهانی با بیان اینکه در نخستین دوره المپیاد ورزش همگانی که در بخش پسران برگزار شد که ۳۱ دانشگاه شرکت کردند، افزود: برخی از تیم ها نیز به دلیل مشکلات مالی در نخستین دوره المپیاد شرکت نکردند که خوشبختانه در این مسابقات تعداد شرکت کنندگان افزایش دوبرابری داشته است.
رئیس المپیاد ورزش همگانی دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی کشور رشته های ورزشی این دوره از المپیاد را والیبال، لیوان چینی، روبیک، پله نوردی، تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، بسکتبال، طناب کشی، فریزبی، فوتبال رو میز، فوتبال گل کوچک، دارت، داژبال و طناب زنی برشمرد.
وی یکی از هدف های وزارت بهداشت از برگزاری این مسابقات را افزایش تحرک بدنی دربین دانشجویان دانست و گفت: زندگی ماشینی امروز سبب شده بسیاری از مردم تحرک کافی نداشته باشند که این مسئله مشکلاتی را به وجود آورده است.
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر تحرک مناسب دانشجویان، افزود: در کشورهای در حال توسعه زندگی مدرن تحرک بدنی را همراه خود نداشته است که این مسئله سلامت جامعه را به خطر انداخته است.
فراهانی با بیان اینکه بنا به دستور مقام عالی وزارت مقرر شد المپیاد همگانی به صورت سالانه برگزار شود، بیان داشت : المپیاد ورزشی قهرمانی عده خاصی را در برمی گرفت بنابراین برای ارتقای ورزش در بین دانشجویان المپیاد ورزش های همگانی در دستور کار قرار گرفت.
رئیس دومین المپیاد ورزش همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی کشوراز استقراریک تیم پژوهشی ده نفره برای ارزشیابی سلامت جسمانی در این المپیاد خبر دادو گفت: در این ارزشیابی مشخصات فیزیکی ، بیماری های جسمانی و معلولیت ثبت و برای درمان به مراکز درمانی ارجاع داده می شود.
فراهانی به کمبود امکانات و فضای ورزشی دانشجویان اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته بدون توجه به فضا و امکانات لازم مراکز آموزشی توسعه جغرافیایی داشتند که متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که فضاهای آموزشی در حد استاندارد نیستند.
وی با بیان اینکه بیش از ۲۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور فضای مناسب ورزشی ندارند، گفت: در حال حاضرمجوز ساخت فضاهای ورزشی صادر شده است که در حال احداث می باشد و پروژه های نیمه تمام نیز به زودی به بهره برداری می رسد.
وی سرانه فضای ورزشی برای هر دانشجو را یک و هفت دهم دانست و افزود: سرانه فضای ورزشی سرپوشیده در حال حاضر نیم متر است که یکی از برنامه های وزارت بهداشت افزایش دو برابری آن است. 
رئیس دومین المپیاد ورزش همگانی دانشجویان دختر علوم پزشکی کشور تاکید کرد: برنامه وزارت بهداشت فراهم کردن امکانات لازم ورزشی برای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است.
معاون وزیر بهداشت به کمبود فضای ورزشی در مازندران نیز اشاره کرد وبیان داشت: مجموعه ورزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال احداث می باشد.
وی با بیان اینکه داوران ملی این المپیاد را قضاوت می کنند، افزود: در سال گذشته داوران و کارشناسان مسابقات فریزبی معتقد بودند که این مسابقات در حد بین المللی برگزار شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.