جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷

آغاز به کار دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر کشور

روز نخست المپیاد

دومین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور با شرکت بیش از یکهزارو ۳۰۰ نفر آغاز شد و از امروز ورزشکاران در رشته های مختلف تیمی و انفرادی با هم به رقابت می پردازند.


به گزارش مفدا،، دومین المپیاد ورزش های همگانی دختران دانشجویان کشور صبح امروز در رشته های والیبال دونفره، بستکتبال ۳ نفره ، فوتبال روی میز، طناب زنی ، دارت، پله نوردی، شطرنج سرعتی، روبیک و تنیس روی میز آغاز شد. این مسابقات تا پایان روز سه شنبه 10 اسفند ماه برگزار خواهد شد و روز چهارشنبه خروج تیم ها از محل برگزاری المپیاد است.

در این دوره بیش از ۸۰۰ ورزشکار دختر،۱۲۶ مربی و ۱۲۹ سرپرست از ۵۱ دانشگاه وزارت بهداشت شرکت کردند که دانشگاه همدان با ۵۱ نفر ورزشکار و مربی بیشترین شرکت کننده را در این المپیاد دارد.

همچنین ورزشکاران در این مسابقات در ۱۵ رشته ورزشی والیبال، لیوان چینی، روبیک، پله نوردی، تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، بسکتبال، طناب کشی، فریزبی، فوتبال رو میز، فوتبال گل کوچک، دارت، داژبال، طناب زنی به رقابت می پردازند که در پایان این المپیاد ۱۴۴ مدال توزیع می شود و ۱۴۲ حکم قهرمانی و ۲۱ کاپ تیمی اهدا می‌گردد.

گفتنی است المپیاد ورزش های همگانی ویژه پسران نیز در سال ۱۳۹۴ با حضور ۵۰۰ شرکت کننده برگزار شد که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد در سال های فرد المپیاد پسران و زوج دختران برگزار شود.

شایان ذکر است المپیاد ورزش های همگانی ویژه دختران از ۶ الی ۱۲ اسفندماه برگزار می شود.