چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

رهبر معظم انقلاب؛

شهید سلیمانی با شهادت خود، زنده بودن انقلاب در کشور را به رخ جهانیان کشید

246

حضرت آیت الله خامنه‌ای، به‌مناسبت سالروز قیام مردم قم در ۱۹ دی سال ۵۶ در جمع مردم قم در حسینیه امام‌خمینی (ره) سخنرانی کردند. ایشان در خصوص شهید سلیمانی اظهار داشتند: این شهید عزیز هر وقت گزارش کتبی و شفاهی از کارهای خود به ما می‌داد، بنده قلباً و زباناً او را تحسین می‌کردم، اما امروز در برابر کارهایی که انجام داده است تعظیم می‌کنم.

به گزارش مفدا ایلام، رهبر معظم انقلاب در جمع هزاران نفر از مردم قم، در ابتدای سخنانشان، با اشاره بر قیام ۱۹ دی ماه در قم در حمایت از امام خمینی در برابر مزدوران رژیم پهلوی، تأکید کردند: در این قضیه کار بزگی انجام گرفت، انقلاب بزرگی انجام شد و تاریخ جهان بعدها قضاوت خواهد کرد. ما باید هدایت و قدرت الهی را در حوادث زندگیمان این طور ببینیم.

ایشان ادامه دادند: آن روزها مردم دستشان خالی بود. اما ما امروز به حمدالله دستمان پر است. مردم ایران امروز در مقابل زورگویان عالم مجهز هستند. لکن تکیه به ابزار نظامی نیست. ابزار نظامی آن وقتی فایده دارد که متکی به همان ایمان و غیرت دینی باشد.

فرمانده کل قوا تصریح کردند: امروز کمیت و کیفیت جوانان مومن و پایبند نسبت به اول انقلاب خیلی بیشتر است، امروز ناراضی نیستیم، اما مراقب باشید راه درست طی شود.

رهبر انقلاب در خصوص شخصیت سردار سلیمانی، گفتند: این روزها خیلی درباره این شهید بزرگ، این رفیق خوب، خوشبت و شجاع ما که به ملکوت اعلا پیوست، سخن گفته شد. او هم شجاع و هم با تدبیر بود، بعضی‌ها شجاعت دارند، اما تدبیر لازم برای این شجاعت را ندارند، بعضی‌ها اهل تدبیرند، اما اهل اقدام و عمل نیستند، دل و جگر کار را ندارند. این شهید عزیز ما هم دل و جگر داشت و هم به خطر می‌رفت و هیچ ابایی نداشت. این شجاعت و تدبیر فقط در میدان نظامی نبود و در میدان سیاست هم همین‌ گونه بود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ادامه دادند: حاج قاسم به کمک ملت‌های منطقه توانست درمقابل تشکیلات آمریکایی که با پول و توانایی‌های دیپلماسی و زورگویی‌های خود روی کشورهای ضعیف داشت، قد علم کند و نقشه‌های نامشروعی که تهیه شده بود را در منطقه غرب آسیا خنثی کند.

فرمانده کل قوا، با اشاره بر اینکه نقشه آمریکا در منطقه به کمک این شهید بزرگوار خنثی شد، بیان کردند: آمریکایی‌ها عراق را مانند رژیم پهلوی، طوری می‌پسندند که نقطه‌ای پر از نفت باشد و هر کاری می‌خواهند در آن انجام دهند، اما مرجیعت در برابرشان ایستاد و شهید سلیمانی به همه آنها به عنوان یک مشاور مدد رساند. امروز هم دست و هم چشمِ لبنان، حزب الله است و نقش این شهید عزیز ما در این منطقه، نقشی ممتاز و شایسته است.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: یک فصل دیگر در مورد شهید سلیمانی، برکات این شهادت عظیم است، این شهید عزیز هر وقت گزارش کتبی و شفاهی از کارهای خود به ما می‌داد، بنده قلباً و زباناً او را تحسین می‌کردم، اما امروز در برابر کارهایی که برای این ملت انجام داده است تعظیم می‌کنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: از روح مطهر حاج قاسم سلیمانی از اعماق دل تشکر می‌کنم. او با شهادت خود، زنده بودن انقلاب در کشور را به رخ جهانیان کشید، عده‌ای می‌خواستند وانمود کنند که انقلاب در کشور نابود شده است.

ایشان افزوند: آن دشمنی که سعی می‌کند آن مجاهد عظیم القدر این سردار مبارز با تروریست را یک تروریست معرفی کند بداند ملت ایران در دهان آن‌ها خواهد زد.

رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: آمریکایی‌ها در موضوع فلسطین نقشه‌شان این بود که فلسطینی ها را در موضع ضعف نگه دارند تا نتوانند کاری کنند، اما سردار سلیمانی دست آنها را پر کرد.

فرمانده کل قوا تصریح کردند: حاج قاسم کاری کرد که فلسطینی‌ها بتوانند مقابل اسرائیل بایستند. اسرائیلی‌ها بعد از دو روز از درگیری مجبور شدند به فلسطینی‌ها بگویند شروطتان را می‌پذیریم این نتیجه کار حاج قاسم بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: دیشب به امریکایی‌ها سیلیی زده شد اما انتقام مسئله دیگری است و کارهای نظامی کفایت انتقام خون حاج قاسم را نمی‌دهد و باید حضور فساد برانگیز آمریکا در منطقه باید تمام شود.

رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کردند: قبل از قضایای آبان در یک کشور کوچک اروپایی یک امریکایی با یک سری ایرانی مزدور و وطن‌فروش دیدار کردند و نقشه درست کردند. نقشه همان چیزی بود که ما چندروز بعد در حادثه بنزین دیدیم. مردم از حادثه بنزین اوقات‌شان تلخ بود. به مجرد این‌که تعدادی از مردم وارد میدان شدند این فریب‌خوردگان و عاملان دشمن شروع کردند برنامه‌های‌شان را پیاده کنند وجنگ راه بیندازند آن روز که مساله بنزین پیش آمد، عناصر آمریکایی می‌گفتند کار ایران تمام شد.

رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: وحدتی که در زیر تابوت شهید سلیمانی و شهدای همراهش حاصل شد، باید محفوظ بماند. جهت گیری مردم باید تکریم از شهدا و مردان انقلاب و ارزش های انقلاب باشد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ادامه دادند: همه بدانیم دشمنی آمریکا فصلی نیست بلکه ذاتی و همیشگی است و ما باید به لحاظ سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی خود را قوی کنیم تا دشمن نتواند ضربه بزند.

ایشان تصریح کردند: اینکه عده‌ای خیال کنند اگر ما کوتاه بیایم، آمریکا از اقداماتش دست برمی‌دارد، اشتباه فاحشی است. عده‌ای می‌گویند کاری نکنید آمریکا عصبانی شود. اما دشمن از جوانان عرصه علم، جهاد، خدمت و عرصه نظامی عصبانی است.

رهبر معظم انقلاب گفتند: مصوبه دیروز مجلس مصوبه خیلی خوبی بود، مصوبه پارلمان عراق هم بسیار خوب بود امیدوارم خدا به همه این‌ها توفیق بدهد تا این راه را ادامه دهند.

تنظیم: متین نصیری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.