سه‌شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴

رییس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران:

مشارکت بیش از ۸۵۰ دانشجوی جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تهران در طرح سنجش سلامت

دکتر هاشمی

طرح سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تهران، امسال نیز همانند سال‌های گذشته، توسط مرکز بهداشت و درمان دانشجویان این دانشگاه‌، اجرا شد.

به گزارش مفدا تهران، دکتر سیدرضا هاشمی، رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام این خبر گفت: قریب به ۱۵ سال است که طرح سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود در این مرکز اجرا می‌شود، که امسال نیز تعداد ۸۶۴ دانشجو (۶۱% آنها دختر و ۳۹% پسر) مورد معاینه و انجام آزمایش قرار گرفتند.

وی درخصوص نحوه ثبت نام و حضور دانشجویان در این طرح گفت: سه سال است که ثبت نام دانشجویان به صورت الکترونیکی از طریق سایت "پرساد" و تعیین وقت قبلی انجام می‌شود که دانشجویان در زمان‌های تعیین شده به مرکز مراجعه می‌کنند.

در بدو ورود یک پرونده الکترونیکی سلامت جهت تمامی دانشجویان تشکیل و تا پایان تحصیلات دانشجو موجود است که در صورت مراجعات بعدی دانشجویان، اطلاعات مربوطه در آن ثبت و قابل پیگیری است.

هاشمی ادامه داد: در طرح سنجش سلامت، معاینات بالینی دندانپزشکی، بینایی سنجی، واکسیناسیون (هپاتیت و کزاز)، سنجش چاقی، آزمایشات خون و ادرار (در همان محل انجام می‌شود) و ... توسط پزشکان این مرکز صورت می‌گیرد که بعد از حدود یک هفته از طریق ارسال پیامک به دانشجو اعلام می‌شود جهت دریافت نتایج بررسی وضعیت سلامت و آزمایش ها به مرکز بهداشت و درمان مراجعه کنند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشجویان افزود: با اجرای طرح سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود و انجام معاینات و آزمایشهای مختلف، می توانیم یک پرونده از وضعیت سلامت دانشجو در طول تحصیل داشته و پیگیر روند سلامت آنان تا پایان تحصیل باشیم. همچنین در مواردی که دانشجویان دچار اختلال و یا بیماری خاصی هستند که بعضاً خودشان حتی اطلاعی از آن ندارند، جهت پیگیری‌های بعدی به پزشکان متخصص در دانشگاه معرفی می‌شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.