سه‌شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

برنامه ریزی استراتژیک

رسالت

حوزه ای از دانشگاه علوم پزشکی قزوین است که با ارائه خدمات رفاهی، فرهنگی و مشاوره ای به دانشجویان در جهت ارتقاء سلامت جسمانی ، روانی و رشد و بالندگی فرهنگی و اجتماعی آنان در کنار آموزش های تخصصی با لحاظ داشتن کرامت انسانی و ارزش های اسلامی گام برمی دارد.

دورنما

معاونت دانشجویی و فرهنگی بر آن است تا با مدیریت مشارکتی و با استفاده از نیروهای دانشجویی و با ارتقاء مستمر فرآیندها و فعالیت های اداری، یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات رفاهی ، فرهنگی و مشاوره ای به دانشجویان در استان باشد.

ارزش ها

آگاهی و دانش‌:

توانایی از آگاهی و دانش سرچشمه می گیرد،‌هر چه آگاهی و دانش نسبت به امور بیشتر باشد توانایی نیز فزونی می یابد و بنابر این نهایت تلاش خود را در جهت کسب و افزایش آنها خواهیم نمود.

باورهای دینی:‌

بایستی زمینه های رشد اعتقادی و اخلاقی دانشجویان را از طریق ارتقاء بصیرت و بینش بوسیله فعالیت های مختلف فرهنگی و فوق برنامه افزایش دهیم و لذا از برخوردهای سوگیرانه و طیف بندی های معمول پرهیز نمائیم.

صداقت، گذشت و مدارا :

پندار ، گفتار، کردار نیک و صادقانه یکی از شاخص های مهم رفتار سازمانی است . لذا سعی خواهیم نمود ضمن گذشت و احترام به عقاید و دیدگاهها،‌محیط و فضایی سالم جهت رشد استعدادها و خودشکوفایی دانشجویان و کارکنان فراهم شود.

احترام متقابل بین اساتید،کارکنان و دانشجویان:‌

رعایت حقوق همدیگر وحفظ شأن و منزلت جایگاه افراد ریشه در فرهنگ ما دارد، سعی خواهیم نمود بـا بهـره گیری از آموزه های دینی و اخلاقی ، محیطی مناسب فراهم نموده تا افراد ضمن احترام به یکدیگر ، جایگاه و منزلت آنها نیز حفظ گردد.

امنیت و عدالت اجتماعی:‌

محیطی امن ، فضایی سالم و گسترش عدالت از ارکان اساسی توسعه هر سازمان و کارکنان آن است . لذا سعی خواهیم نمود با گسترش امنیت و عدالت برای تمامی دانشجویان و کارکنان گامی مهم در راستای بهبود و توسعه فرهنگ و رفتار سازمانی برداریم .

خلاقیت و موفقیت دانشجویان:‌

افکار نو و بدیع و انسانهای نوآور و مبتکر همیشه موجبات پیشرفت جوامع بشری را فراهم کرده اند ،‌لذا سعی ما بر آن خواهد بود با فراهم کردن محیطی مشارکتی که دانشجویان و کارکنان بتوانند نظرات خود را بیان نمایند،‌موجبات موفقیت سازمان فراهم گردد.

کار گروهی میان دانشجویان و مجموعه سیاست گذار دانشگاه:

فعالیت های جمعی در کسب تجربه و ایجاد روحیه تعاون و همیاری برای دانشجویان امری ضروری است . سعی ما بر این خواهد بود که با اتخاذ راهکارهای مناسب زمینه های جلب مشارکت فعال دانشجویان فراهم گردد.

اعتماد به نفس دانشجویان:‌

پندار مثبت از خود می تواند به رشد و خود شکافی افراد و دانشجویان منجر شود. لذا سعی خواهیم نمود که هر چه بیشتر روحیه خودباوری و تفکر مثبت در دانشجویان و کارکنان احیاء و تقویت گردد.

لیاقت و شایستگی:

امور بایستی بر اساس توانایی و کاردانی به افراد واگذار شود. سعی خواهیم نمود با ایجاد فضایی مناسب زمینه های لازم جهت رقابت سالم و رشد سازمانی افراد محقق گردد.

وجدان کاری و قانون­گرایی:‌

وجدان کاری ،‌تعهد، انضباط اجتماعی و قانونمندی از صفات برتر سازمانی می باشد پس در سخت ترین شرایط به اصول اخلاقی ، شرعی و قانونی و صفات معنوی پایبند خواهیم بود.

ارتقاء کیفیت ارائه خدمات:‌

خدمات ما موجب رشد و بالندگی و خودباوری دانشجویان در امر تحصیل و حضور مؤثر در جامعه خواهد شد لذا، سعی خواهیم داشت در ارائه خدمات با آموزش مستمر و آموزش توانمند سازی کارکنان کیفیت ارائه خدمات خود را ارتقاء بخشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.