دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی البرز خبر داد

فعالیت ۳۰ انجمن ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی البرز/با کمبود فضای ورزشی مواجه هستیم

ذوقی رئیس تربیت بدنی البرز

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی البرز از فعالیت ۳۰ انجمن فعال ورزشی در این دانشگاه خبر داد و گفت: انجمن‌های ورزشی دانشگاه از ۲۲ انجمن به ۳۰ انجمن ارتقاء یافته است و راه‌اندازی این انجمن‌های ورزشی، تاثیر بسزایی در ارتقای فعالیت‌های ورزشی دانشگاه داشته است.

دکتر ریحانه ذوقی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: از تعداد ۳۰ انجمن ورزشی، حدود ۱۸ انجمن برای دانشجویان پسر و مابقیه برای دانشجویان دختر تشکیل شده است و یکی از اهداف اصلی ما در راه‌اندازی این انجمن‌های ورزشی، توسعه رشته‌های مختلف ورزشی در سطح دانشکده‌ها و خوابگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه جلسات مستمر با رؤسا واعضای انجمن‌های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی البرز تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: اعضای هر انجمن ورزشی، با تعامل با مسؤولان تربیت بدنی دانشگاه، وظایف و عملکرد خود را ارتقاء می‌دهند و بدون شک هر چقدر بتوان هماهنگی بین اعضای انجمن‌های ورزشی با فعالیت‌های تربیت بدنی دانشگاه را بیشتر کرد، می‌توان به موفقیت‌ها نزدیک‌تر شد.

ذوقی همچنین با اشاره به فعالیت‌های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی البرز به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو گفت: مسابقات ورزشی درون دانشگاهی در پنج رشته ورزشی ( خانم‌ها) و پنج رشته ورزشی( آقایان) برگزار شد که در پایان به نفرات برتر هر رشته جوایزی اعطاء شد. رقابتهای فوتسال درون دانشکده‌ای نیز با حضور بازیکنان شش تیم دانشکده و رقابت ۱۱۰ نفر برگزار شد که به سه تیم برتر جوایزی اهداء شد. ضمن اینکه مسابقات در رشته‌های ورزشی فوتسال دستی، تنیس روی میز، طناب کشی برای آقایان و همچنین رقابتهای دارت، فوتبال دستی، تنیس روی میز و طناب کشی برای دانشجویان دختر برگزار شد و به نفرات برتر جوایزی اعطاء گردید.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به فعالیت ورزشی این دانشگاه به مناسبت روز دانشجو گفت: همزمان با گرامیداشت روز دانشجو، دو اردوی ورزشی- تفریحی خارج از استان در پارک جنگلی چیتگر تهران برگزار شد که در قالب آن دوچرخه سواری با حضور دانشجویان دختر وپسر برگزار شد. همچنین به مناسبت هفته تربیت بدنی، در راستای سلامت بانوان، در پارک بانوان کرج، برنامه‌های نرمش صبحگاهی، دوچرخه سواری و پیاده روی اجرا کردیم که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه شد.

با کمبود سرانه فضای فیزیکی ورزشی مواجه هستیم

ذوقی یکی از مشکلات بخش تربیت بدنی دانشگاه را کمبود سرانه فضای فیزیکی ورزشی ذکر کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی البرز دارای دو هزار و ۸۳۷ دانشجو است و کل فضای ورزشی برای دانشجویان دانشگاه حدود یک هزار و ۲۴۵ متر مربع است که عدد بسیار کمی است و برای هر دانشجو، سرانه ورزشی دانشگاه حدود ۰/۴ متر مربع است.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه دانشگاه از داشتن زمین چمن، استخر، فضای روباز ورزشی، پست تارتان و پیست دوومیدانی محروم است، اظهار کرد: برای دانشجویان دانشگاه تنها دو فضای سرپوشیده ورزشی غیراستاندارد داریم. در گذشته انبار دارویی رو با تغییر کاربردی به مجموعه ورزشی شماره دو تبدیل کردیم اما مقرر بود در راستای توسعه فضای ورزشی برای دانشجویان، طرح ورزشی شماره یک نیز اجرا شود که در قالب آن، تمامی فعالیت‌های ورزشی دانشگاه در پردیس پزشکی ما متمرکز شود که البته نقشه‌ها و طرح‌های ورزشی ارسال شده و قرار بود کلنگ احداث آن به زمین زده شود که هنوز به دلیل گرانی ساخت و ساز و هزینه‌های بالا، اقدامی در این راستا انجام نشده است.

وی از اجرای چند طرح ورزشی به عنوان مسکنی برای توسعه فعالیت‌های تربیت بدنی در دانشگاه علوم پزشکی البرز خبر داد وگفت: برای افزایش فضای ورزشی دانشگاه، داخل هر دانشکده، فضای ورزشی کوچکی احداث کردیم و برای هر شش دانشکده، تجهیزات و لوازم ورزشی از جمله میز تنیس روی میز، فوتبال رومیزی، تجهیزات دارت و شطرنج در محوطه دانشکده‌ها نصب کردیم که خوشبختانه دانشجویان در اوقات فراغت از این تجهیزات ورزشی بهره‌مند می‌شوند. ضمن اینکه در قالب طرح دیگر، امکان استفاده از استخر را برای دانشجویان دختر وپسر فراهم کردیم تا دانشجویان با تخفیف بتوانند از استخر در طول ایام هفته استفاده کنند.

ذوقی با اشاره به دستاوردهای مثبت سفر دکتر لاری و هیات همراه به استان البرز گفت: دکتر لاری در سفر یک‌روزه به استان البرز، قول‌های مساعدی جهت کمک برای ساخت سالن ورزشی در پردیس دانشگاه به مسؤولان دانشگاه دادند. ضمن اینکه ایشان خواستار ادغام تشکیلات ورزش کارکنان و دانشجویان دانشگاه شدند و ابراز امیداری کردند که با این کار، بخشی از بودجه ورزش کارکنان، صرف فعالیت‌های ورزشی دانشجویان شود.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی البرز همچنین از آمادگی تیم‌های دانشجویان دانشگاه به المپیاد ورزش‌های همگانی خبر داد و گفت: امسال در المپیاد همگانی در بخش بانوان در ۵ رشته و در بخش آقایان در ۵ رشته، شرکت کننده اعزام خواهیم کرد. همچنین اردوی تیم فوتسال دانشگاه جهت حضور در مسابقات قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت زیرنظر مربیان در حال برگزاری است و این اردو با حضور ۲۰ بازیکن در حال فعالیت و تمرین جهت آماده سازی به مسابقات فوتسال است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.