دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حاشیه نشست همتایاران سلامت:

کمتر حوزه ای از علوم انسانی را می توان یافت که با علوم روانشناختی پیوندی نداشته باشد

کمتر حوزه ای از علوم انسانی را می توان یافت که با علوم روانشناختی پیوندی نداشته باشد

نشست همتایاران سلامت و با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

به گگزارش مفدا جلسه" هم اندیشی اداره مشاوره با همتایاران سلامت" ، با حضور دکتر محسن بارونی معاونت فرهنگی و دانشجویی در سالن کنفرانس صبا  برگزار شد.. معاون دانشجویی و فرهنگی در این نشست با تاکید به اهمیت علم روانشناسی به دانشجویان همتایار گفت: در حوزه اقتصادی موضوعی تحت عنوان "انتظارات تورمی" وجود دارد که ریشه آن در حوزه های روانشناختی است. وی افزود: در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیش از ۲۶۰۰ نفر دانشجو ساکن است که حساسیت فعالیت شما در خوابگاه ها را دو چندان می کند. افراد ساکن در خوابگاه ها دارای مشکلات متعدد مثل دوری از خانواده ؛ زندگی در خوابگاه ؛ مشکلات درسی و مسائل مختلف می باشند ، که این افراد به راحتی قابل شناسایی و تشخیص هستند.

بارونی تصریح کرد: همتایار باید خودش روابط عمومی بالایی داشته باشد و در ابتدا خودش را مورد پایش و ارزیابی قرار دهد، تا بتواند چراغ راه دیگران باشد. وی به همتایاران توصیه  کرد:سعی کنید بدون حاشیه ، با آرامی و عاقلانه فعالیت خود در حوزه همتایاری را پیش ببرید تا بتوانید مشکلات دانشجویان را حل کنید.

در ادامه جلسه محمدی راد، رئیس اداره مشاوره، به اهمیت و نقش همتایار در اداره مشاوره پرداخت و اذعان داشت همتایاران همانند "بال های اداره مشاوره در خوابگاه ها" هستند و لزوم برقراری ارتباط صحیح با دانشجو، همچنین ارتباط موثر و مداوم با روانشناسان ساکن در خوابگاه ها از دیگر فعالیت های همتایاران است. 

در پایان دانشجویان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در حوزه همتایاری پرداخته و مقرر شد از این پس فعالیت خود در خوابگاه را در حوزه های مختلف گسترش دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.